in

10 ľudí s mimoriadnymi fyzickými vlastnosťami, o ktorých neuveríte, že skutočne existujú

Niektorí ľudia majú jedinečné a mimoriadne fyzické vlastnosti, ktoré ich odlišujú od priemerného človeka. Môžu zahŕňať napríklad prsty navyše na rukách alebo nohách. Tento stav je známy ako polydaktýlia. Ďalším príkladom je genetická porucha nazývaná Proteus syndróm, ktorá spôsobuje abnormálny rast kostí a kože. Vďaka týmto jedinečným telesným vlastnostiam môže človek vytŕčať z davu. Pozrite sa na niektoré z nich.

 

#1 Ľudia s nadmerným počtom zubov

Hyperdontia je stav, pri ktorom v ústach rastú ďalšie zuby, zvyčajne v mieste za alebo blízko bežných primárnych alebo trvalých zubov. Existujú teda ľudia, ktorých počet zubov presahuje štandardných 32. Niektoré prípady nevyžadujú liečbu, zatiaľ čo iné vyžadujú odstránenie nadbytočných zubov.

Zdroj: 100Camomille / Wikimedia Commons, © CC BY 4.0

 

#2 Žena s jedinečnými očami

Zoznámte sa s Kim Goodman, ktorej schopnosť vyvaliť oči môže niektorým ľuďom pripadať desivá. Dokáže vystrčiť očné buľvy neuveriteľne ďaleko – 12 mm za očné jamky. Táto schopnosť je známa ako proptóza, čo je termín pre posunutie očnej buľvy.

Zdroj: CBS/Courtesy Everett Collection/Everett Collection/East News

 

#3 Najdlhší nos

Pre niektorých ľudí môže byť veľký nos dôvodom na neistotu, no pre Mehmeta Özyüreka sa jeho nos stal unikátom, ktorý ho preslávil. Tento muž má najdlhší nos, ktorý meria až 8,80 cm. Nikdy necítil potrebu to meniť a vždy bol rád, že ho má.

Zdroj: meh.metozyurek / Instagram

 

#4 Najdlhšie mihalnice

Mnoho žien sa snaží, aby ich mihalnice boli objemné a dlhé akýmkoľvek možným spôsobom, no pre You Jianxia to nie je sen. Táto žena má neuveriteľne dlhé prirodzené mihalnice – najdlhšie na svete, merajú 12,40 cm.

Zdroj: Guinness World Records/Ferrari Press/East News

 

#5 Najdlhší jazyk

Skúsili ste sa niekedy dotknúť nosa jazykom? Chanel Tapper má najdlhší jazyk, meria 9,75 cm. Jej mimoriadny jazyk ešte nebol prekonaný. Ľudia sa na ňu často len neveriacky pozerajú a často ju žiadajú, aby im ho ukázala.

Zdroj: guinnessworldrecords / Instagram

 

#6 Extra veľké ústa

Chlapík na fotke – vpravo (Isaac Johnson) si nemusí z jablka len odhryznúť, ale môže si ho vložiť do úst celé. Isaac má oficiálne najväčší ústny otvor na svete, meria 10,196 cm.

Zdroj: ijoh1287 / Instagram

 

#7 Najväčšie ústa

Skúšali ste už niekedy spočítať, koľko bobuliek hrozna sa vám zmestí do úst? Tento chlapík si do nich môže dať asi rovno celý strapec. Zoznámte sa s Franciscom Domingom Joaquimom, človekom, ktorý má oficiálne najširšie ústa s priemerom 17 cm.

Zdroj: guinnessworldrecords / Instagram

 

#8 Veľmi pružná pokožka

Ďalšou osobou s jedinečnou fyzickou črtou na našom zozname je Garry Turner, ktorý trpí zriedkavým zdravotným stavom nazývaným Ehlers-Danlosov syndróm. Ovplyvňuje spojivové tkanivo a má za následok uvoľnenie kože a hypermobilitu kĺbov. Turnerova koža na bruchu môže byť natiahnutá až na dĺžku 15,8 cm.

Zdroj: guinnessworldrecords / Instagram

 

#9 Obrovské chodidlá

Jeison Orlando Rodríguez Hernandez drží rekord v tom, že má najväčšie chodidlá na svete. Už ako dieťa čelil ťažkostiam pri hľadaní vhodných topánok a musel nosiť sandále vyrobené zo starých pneumatík a látky. Napriek tomu jeho chodidlá naďalej rástli a v roku 2014 merali približne 40 cm. V súčasnosti podstupuje liečbu, aby sa jeho chodidlá ďalej nezväčšovali.

Zdroj: guinnessworldrecords / Instagram

 

#10 Najchlpatejší muž

Vaše telo môže byť pokryté určitým množstvom chlpov v závislosti od vašej rasy a národnosti. Existuje však muž, ktorý má chlpmi pokrytú absolútnu väčšinu tela. Od 2 rokov trpel Yu Zhenhuan zriedkavým stavom, ktorý spôsobil, že 96% jeho tela bolo pokrytých chlpmi, čo z neho robí najchlpatejšieho muža na svete.

Zdroj: AFP/EAST NEWS

ZDROJ

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Zopár memečiek, ktoré vznikli, aby ti spríjemnili deň #1401: Tak ale už by naozaj stačilo.

11 náhodných fotografií, na ktorých do seba veci dokonalo zapadli