in

10 žien zdieľalo svoje necenzurované skúsenosti s tehotenstvom

Tehotenstvo je vnímané ako jedna z tých najkrajších vecí v živote a hlavne v živote ženy. Nie všetky ženy na to však majú rovnaký názor, aj keď svoje deti nadovšetko milujú. Za sladkými tehotenskými fotkami sa skrývajú veci, ktoré toto obdobie dokážu poriadne znepríjemniť.

 

#1 Tehotenský opuch je šialená vec

Opuch, častý jav počas tehotenstva, zahŕňa hromadenie telesných tekutín potrebných pre výživu vás aj vášho dieťaťa. V dôsledku obvyklých zmien spojených s tehotenstvom sa obsah vody vo vašom tele do konca tohto obdobia zvýši o približne 6,5 litra. Tento prebytok vody je životne dôležitý pre podporu rastu plodu, placenty, plodovej vody a objemu krvi matky.

Zdroj: Mortal-ghost / Reddit

 

#2 Kedysi sa mi kučery neudržali dlhšie ako hodinu, kvôli hustým vlasom. Po mojich deťoch je teraz všetko úplne inak

Vplyv hormónov sa môže rozšíriť aj na svaly, vrátane okcipitofrontálneho svalu v pokožke hlavy, ktorý je zodpovedný za pohyb pokožky hlavy a obočia. Zmeny svalového tonusu môžu následne ovplyvniť tvar vlasových folikulov a smer ich rastu.

Zdroj: Indigogarden101 / Reddit

 

#3 6 rokov sa snažím schudnúť z posledného tehotenstva, ale stále nie som tam, kde som začala

Chudnutie po tehotenstve môže byť náročnejšie, pričom úlohu zohrávajú faktory ako problémy so spánkom, dojčenie a hormonálna nerovnováha. Reálny časový rámec pre návrat k vašej hmotnosti pred tehotenstvom je 6 až 12 mesiacov po pôrode. Zvyčajne približne 6 týždňov po pôrode väčšina žien stratí približne polovicu svojej hmotnosti, pričom zvyšná váha sa v priebehu nasledujúcich mesiacov postupne zníži.

Zdroj: Unknown author / Reddit

 

#4 Tehotenský mozog je tak skutočná vec. Toto mi poslala opatrovateľka mojej dcéry. Som zo seba v rozpakoch

„Tehotenský mozog“ je termín používaný na opis zábudlivosti, ktorý zažívajú tehotné ženy. Zatiaľ čo niektoré štúdie ukázali, že tehotenstvo môže ovplyvniť funkciu pamäte, nie všetky časti pamäte sú ovplyvnené a rozdiely sú zvyčajne malé. Hormonálne zmeny, nedostatok spánku a stres sú niektoré z faktorov, ktoré môžu prispieť k tomuto javu.

Zdroj: Stacieinhorrorland / Reddit

 

#5 Tehotenstvo je krásne, hovorili. Budeš žiariť, hovorili

Opuchy, najmä nôh, členkov a chodidiel, sú počas tehotenstva bežným javom. Tento stav, známy ako edém, je spôsobený nahromadením tekutiny v tkanivách, predovšetkým vody, a považuje sa za normálny, najmä počas tretieho trimestra. Opuch je často horší na konci dňa a môže sa zhoršiť faktormi, ako je horúce počasie alebo dlhodobé státie.

Zdroj: de**sbitchandaliar / Reddit

 

#6 Prebytočná koža na bruchu

Na vzniku voľnej kože po tehotenstve sa podieľajú hlavne tehotenské hormóny a naťahovanie brušných svalov. Počas tehotenstva telo uvoľňuje špecifický hormón nazývaný Relaxin, ktorý slúži na uvoľnenie brušných väzov a vytvára priestor pre rast dieťaťa. Tento prirodzený proces však môže viesť k prítomnosti prebytočnej kože po pôrode.

Zdroj: *****anym0re / Reddit

 

#7 Tehotenstvo mi zmenilo farbu vlasov

V špecifických prípadoch si ženy môžu všimnúť stmavnutie farby vlasov bez ohľadu na ich prirodzený odtieň, či už počas tehotenstva alebo po pôrode. Táto zmena je spojená s hormonálnymi výkyvmi, ktoré, podobne ako rôzne iné zmeny spojené s tehotenstvom, významne prispievajú k tomuto javu.

Zdroj: geeseinuniform / Reddit, Difficult-Success-66 / Reddit

 

#8 Počas tehotenstva mi necht na nohe začal rásť extra hrubý a potom, keď som porodila syna, náhle prestal rásť úplne

Tehotenstvo môže mať za následok nedostatky vo vašom tele, ktoré ovplyvňujú štruktúru a tvrdosť nechtov v dôsledku zvýšených nutričných potrieb vášho vyvíjajúceho sa dieťaťa. Je dôležité udržiavať správne vyváženú stravu, ktorá obsahuje všetky potrebné živiny pre vás aj vaše dieťa.

Zdroj: Godjilla25 / Reddit

 

#9 Najhoršie je tehotenské akné

Počas prvých dvoch trimestrov tehotenstva vaše telo produkuje zvýšené hladiny reprodukčných hormónov, najmä progesterónu a androgénov. Táto zvýšená hormonálna aktivita zvyšuje produkciu mazu vo vašej pokožke, čo vedie k väčšiemu upchatiu pórov. V dôsledku toho si môžete všimnúť objavenie sa pupienkov v rôznych oblastiach vrátane tváre, krku, hrudníka alebo chrbta.

Zdroj: thenessers / Reddit

 

#10 Po tehotenstve sa mi vytvorili strie

Strie vznikajúce počas tehotenstva pripomínajú tkanivo jazvy a prejavujú sa ako vrúbkované pruhy na koži. Tieto značky sa môžu vyskytovať v rôznych farbách, ako je ružová, červená, čierna, modrá alebo fialová. Spočiatku môžu byť mierne vyvýšené, ale postupom času majú tendenciu sa vyvinúť len do jemných priehlbín v koži.

Zdroj: tweetybean / Reddit

ZDROJ

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre