in

11 boháčov prezradilo, o čom si mysleli, že je normálne až kým ich niekto nevyviedol z omylu

Mať peniaze je rozhodne prežitok. Nie každý však od malička tuší, že sa má lepšie než ostatní. Niekedy za to môže detská nevinnosť, inokedy zas rodičia. Toto sú najčastejšie odpovede na otázku: „Čo si si ako dieťa myslel, že je normálne, no neskôr si zistil, že si bol vlastne dieťa šťasteny?“ 

#1 Chodila som do extrémne drahej súkromnej školy. Myslela som si, že som chudobná, pretože nemáme úplne nové luxusné autá, obrovský dom a nedostala som úplne novú hračku len preto, že som o ňu požiadala rodičov. Až keď som bola staršia, uvedomila som si, že sme naozaj bohatí a na všetko toto máme peniaze, no rodičia ich šetrili. Otec totiž vyrástol v extrémnej chudobe a niekedy u nich platilo, že keď si mohli dovoliť večeru, nemali na druhý deň raňajky. Nikdy tak nemal potrebu vlastniť luxusné domy či drahé autá.

Zdroj: pixabay.com

#2 Môj kedysi priateľ, teraz už manžel, utrúsil poznámku, aké trápne je mať zarámovaný vysokoškolský diplom. Tvrdil, že to nie je veľká vec. Som prvá osoba z rodiny, ktorá vyštudovala vysokú školu. Jasné, že som si zarámovala diplom.

Zdroj: pixabay.com

#3 Ako dieťa som vystriedal rôzne hobby. Čokoľvek som si zmyslel, moji rodičia k tomu nakúpili pomôcky. Maľovanie, lukostreľba, vodné lyžovanie… Čokoľvek som chcel, moji rodičia sa uistili, že som na to mal príležitosť. Chvíľu mi trvalo, kým som si uvedomil, že to nie je bežné.

Zdroj: pixabay.com

#4 Nechápala som, že naše slúžky nemajú u seba doma tiež slúžky. Až keď som mala 7 alebo 8 rokov, zistila som, že nie všetci majú doma slúžky. V podstate som to brala ako taký nekonečný kolobeh. Slúžky majú slúžky a tie majú slúžky…

Zdroj: pixabay.com

#5 Keď som zistil, že moja mama nemala ako dieťa vždy nové topánky. Všetko oblečenie, všetky topánky, všetky ponožky podelila po starších členoch rodiny. Prvé úplne nové topánky si kúpila až keď bola dospelá a zamestnaná. Teraz keď je babka, kupuje mojim deťom všetko, čo si zmyslia.

Zdroj: pixabay.com

#6 Moji rodičia sa rozviedli, keď som bol dieťa a neskôr sa zosobášili s niekým iným. Môj otec mal súkromné lietadlo a môj nevlastný otec bol zas vo voľnom čase pilot a tiež mal lietadlo. Prirodzene som tak predpokladal, že každý má doma vlastné lietadlo. Zároveň som si myslel, že každý má koňa, keďže mi môj otec každý rok kúpil nového. Ukázalo sa, že som len rozmaznaný fagan.

Zdroj: pixabay.com

#7 Vždy som vedel, že existujú chudobní ľudia, lebo moji rodičia prispievali na charitu. Netušil som však, že existuje stredná trieda. Jednoducho som si myslel, že existujú bohatí ľudia a chudobní a nič medzi tým.

Zdroj: pixabay.com

#8 Nikdy som nepočul o spoločných kúpeľniach. Moji rodičia síce mali spoločnú kúpeľňu, no každý mal svoje umývadlo a v sprche vlastnú hadicu. Ja aj sestra sme mali vlastnú kúpeľňu. Až neskôr som zistil, aké je to požehnanie.

Zdroj: pixabay.com

#9 Až na výške som zistila (a dosť sa za to hanbím), že nie každému jeho rodičia platia školu, byt, auto a účty. Zároveň som netušila, že existujú verejné školy a že niekto môže mať zlú skúsenosť so strednou školou.

Zdroj: pixabay.com

#10 Myslela som si, že každá mama je ženou v domácnosti. Zároveň som si myslela, že ľudia nejedia vždy zdravo len preto, že im chýba disciplína. Až keď som dospela, zistila som, že človek nemá vždy čas, energiu, alebo peniaze, aby si doma varil každé jedno jedlo a používal na to tie najkvalitnejšie suroviny.

Zdroj: pixabay.com

#11 Môj dobrý kamarát z výšky vyrastal bohatý. Raz som ho so sebou vzal na nákup potravín a bol zhrozený, keď som kupoval značky daných supermarketov namiesto drahých či bio potravín. Nikdy dokonca nepočul o tom, že supermarkety majú vlastné lacné varianty potravín.

Zdroj: pixabay.com

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre