in

12 bláznivých náhodných faktov, ktoré vás prinútia prehodnotiť život

Život je plný prekvapení. Aj keď je v modernom svete veľa informácií, stále existuje veľa vecí, o ktorých sme nikdy nepremýšľali. To zahŕňa vedecké objavy a fakty z každodenného života. Vždy nás čaká niečo nové a nečakané. A my sme sa vám to dnes rozhodli dokázať.

 

#1 Mario hlavou nič nerozbije

Mnoho ľudí si pamätá inštalatéra Maria, ktorý zachráni jeho priateľku princeznú Peach. Vždy sme si mysleli, že veci rozbil hlavou, ale pozornejší fanúšikovia si všimli, že Mario na to vždy používal päsť. A všimli sme si, že oblaky majú presne rovnaký tvar ako kríky.

Zdroj: Super Mario / Nintendo

 

#2 Zvieratá môžu byť alergické na ľudí

Môžu mať alergiu na drobné šupinky našej pokožky. Ich alergické reakcie sú podobné našim a spôsobujú problémy, ako sú ťažkosti s dýchaním a podráždenie pokožky.

Zdroj: Oleksandr Ryzhkov / Freepik

 

#3 Egyptská sfinga má chvost

Mnoho ľudí videlo slávnu tvár sfingy na stránkach historických kníh, ale málokto vie, že má aj chvost.

Zdroj: EliziR / Wikipedia Commons, CC BY-SA 3.0

 

#4 Zrkadlá oproti sebe nevytvárajú nekonečné odrazy

Každý odraz v zrkadlách oproti sebe sa stáva temnejším a nakoniec zmizne. Zrkadlá absorbujú časť svetelnej energie pri každom odraze. Celkový počet odrazov, ktoré môžu zrkadlá vytvoriť, je obmedzený, zvyčajne na niekoľko stoviek.

Zdroj: freepik / Freepik

 

#5 Chameleóny menia svoju farbu podľa nálady, nie podľa prostredia okolo seba

Od detstva sme mohli počuť, že chameleóny menia farbu, aby splynuli so svojím okolím. Prekvapivo sú tieto zmeny farieb v skutočnosti spojené s ich náladou, teplotou alebo inými faktormi, ktoré vôbec nesúvisia s prostredím.

Zdroj: kuritafsheen77 / Freepik

 

#6 Existuje trik na použitie alobalu

Na oboch stranách škatule z alobalu nájdete perforované výstupky. Ak tieto úchytky zatlačíte, budú alobal držať na mieste.

Zdroj: Now i’ve seen everything

 

#7 Každý má jedinečný odtlačok jazyka, rovnako ako odtlačky prstov

Vedci sa pri štúdiu odtlačku jazyka pozerajú na dve hlavné veci. Najprv skontrolujú tvar vrchnej časti jazyka, pretože má svoj špeciálny tvar. Po druhé, pozerajú sa na štruktúru jazyka, ktorá zahŕňa všetky hrebene, vrásky, švy a stopy na ňom. Tieto vlastnosti sú jedinečné, rovnako ako ryhy na našich odtlačkoch prstov.

Zdroj: master1305 / Freepik

 

#8 Plamene nevrhajú tieň

Plamene nemajú tieň, pretože sú zdrojom svetla.

Zdroj: Now I’ve Seen Everything

 

#9 Páska robí matné sklo transparentným

Keď svetlo dopadne na drsný povrch matného skla, rozptýli sa, preto je sklo matné. Priehľadná páska má hladší povrch ako matné sklo, takže sa svetlo menej rozptyľuje a sklo sa stáva priehľadným.

Zdroj: Now I’ve Seen Everything

 

#10 Pokožka prstov sa vo vode zvrásňuje, aby nám uľahčila život

Zvrásnenie pomáha našim prstom držať mokré predmety s lepšou priľnavosťou. A vrásky sa objavia, pretože krvné cievy pod kožou sa zúžia.

Zdroj: Now I’ve Seen Everything

 

#11 Budhova hlava je pokrytá 108 slimákmi, nie vlasmi

Staroveká legenda hovorí: Budha išiel na prechádzku, začal meditovať a nevšimol si, že slnko stúpalo vysoko na oblohu a začalo mu páliť hlavu. Na hlavu sa mu dostali slimáky, aby ho chránili pred slnkom. Kým mu slimáky ochladzovali hlavu, slnko samotné slimáky vysušilo a uhynuli.

Zdroj: Pixabay.com

 

#12 Žena môže byť tehotná a ani o tom nevedieť

Toto sa nazýva ako kryptické tehotenstvo. Nie je to veľmi bežné, ale asi 1 z 500 žien na to príde len v polovici tehotensta a 1 z 2 500 si to uvedomí až vtedy, keď je čas priviesť dieťa na svet

Zdroj: freepik / Freepik

ZDROJ

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre