in

20 najnebezpečnejších hračiek všetkých čias, s akými sme sa kedy stretli

Dalo by sa predpokladať, že pri výrobe produktu pre deti je prvoradým záujmom bezpečnosť a blaho týchto detí. Je znepokojujúce, že to tak nie je vždy. Nie sme si istí, či sú ľudia hlúpi alebo so zlým úmyslom, ale niektoré hračky, ktoré sa skutočne dostali na pulty, nás prinútia premýšľať, aká je odborná kvalifikácia vynálezcu a výrobcu hračiek. Tu je 20 najnebezpečnejších hračiek pre deti, ktoré kedy boli vyrobené, aby ste pobavili a zhrozili.

#1 Hod šípkami

Koncept šípok na hádzanie je celkom priamočiary – postavte cieľ, hádžte doň šípky. Šípky boli ostré a na hrotoch zaťažené, takže pri hode sa zapichli do zeme. To sú tiež vlastnosti, ktoré sú potrebné pri trafení cieľa. To je presne ten dôvod, akým jedno dievča zabilo v roku 1987 malé dievčatko. Hra bola zakázaná a prepracovaná v trochu inej verzii. V súčasnosti sú opäť k dispozícii verzie hádzania šípok, ale s mäkkou, plastovou špičkou.

#2 Detské koleso do bazéna

Začnime tým, že údajne nezomreli žiadne deti. Spoločnosť Aqua-Leisure si však bola vedomá toho, že ich nafukovacie člny z roku 2002 výrazne zvýšili riziko, že sa to stane. Nožný popruh sedačky (časť, v ktorej dieťa sedí, ktorá sa spája so skutočnou plávajúcou časťou) sa pomerne ľahko a často roztrhla.

#3 Písacia súprava so žiletkou

V roku 1988 musela Toys R Us stiahnuť písaciu súpravu vyrobenú pre deti. Mala tvar šťastnej žltej ponorky a obsahovala zásuvky na rôzne písacie a remeselné potreby, ako aj malú žiletku. Nie, to si nevymýšľame. Žiletku.

#4 Vybuchovacie loptičky

Super Blast Balls boli dve loptičky, ktoré ste spolu mohli rozbiť v rukách, čo vytváralo hlasný hluk a iskry. V podstate ste vo svojich rukách spúšťali reakciu malých výbušnín, ktoré spôsobujú, že hračkárske pištole strieľajú. Kto by to nechcel dať malým deťom?

#5 Pracovné elektrické náradie Power Mite

Tieto nástroje boli vyrobené v 60. rokoch minulého storočia a boli rovnaké ako otcove. Boli to skutočné kovové elektrické nástroje, len v detskej veľkosti. Na jednej strane je to hrozná predstava. Na druhej strane, ak je vaše dieťa skutočne koordinované, môžete ho nechať postaviť dom.

#6 Model vláčika Dockyard

V polovici 19. storočia sa verilo, že deti sú odolnejšie ako my teraz. V každom prípade si mysleli, že je úplne v poriadku dať deťom hračkársku lokomotívu, ktorá funguje ako skutočná. V čase predtým, než boli batérie v každom dome, lokomotíva Stevens Company Model Dockyard Locomotive to obišla pomocou skutočného parného stroja, ktorý vyžadoval buď petrolej alebo alkohol, ktorý potom dieťa muselo zapáliť, aby zohrialo vodu, aby sa vytvorila para na výrobu energie vlaku. Podobne ako skutočné vlaky tej doby, aj Model Dockyard kvapkal zo zadnej časti palivo. Teda voda zmiešaná s petrolejom. A na rozdiel od skutočných lokomotív nemal koľaje. Takže to len vypúšťalo horľavú kvapalinu po celom dome.

#7 Pištoľ na opasok od Mattela

Táto hračka bola vynájdená v roku 1959. Boli to iné časy. Časy, keď bolo v poriadku vystreliť maličkú plastovú guľku obalenú mosadzou, ktorá preletela až 4,5 metra v ľubovoľnom náhodnom smere. Mnohé srdcia si koledovali o infarkt. Myslíte si, že takáto vec patrí do rúk alebo za opasok deťom?

#8 Kovové ihriská

Tieto miesta na hranie boli v podstate denno-denné popáleniny a tetanová posilňovacia dávka, tiež rozštiepené pery, otrasy mozgu atď. Našťastie plast nahradil väčšinu kovových častí a teraz používané kovové časti sú zvyčajne zaoblené a chránené, aby sa zabránilo hrdzi. Napriek tomu sa uistite, že neohrozíte svoje dieťa alebo seba popálením zadku tým, že sa dotknete šmykľavky a hojdačiek predtým, ako sa na nich budete hrať v horúcich dňoch.

#9 Vodná šmykľavka

Originálna vodná šmykľavka Slip n Slide bola vyrobená pre malé deti. To však nezabránilo dospelým a dospievajúcim v ich používaní. Pretože sú jednoducho úžasné. Takže v roku 1993, po tom, čo 8 dospelých ľudí ochrnulo alebo utrpelo vážne zranenie miechy, komisia pre bezpečnosť spotrebného tovaru vydala varovanie.

#10 Magnetix

Magnetix je súprava hračiek, ktorá vám umožní stavať veci z malých magnetických guľôčok a malých plastových dielikov s magnetmi na konci. Magnety držali kúsky pohromade. Znie to úžasne, však? Niektoré deti, sa však dusili alebo potrebovali operáciu na odstránenie magnetov, po vdýchnutí či prehltnutí malých častí, takže ich už nezažije nikto z nás. Rovnaký osud stretol aj Bucky Ballsa. Nenechajte deti hrať sa s hračkami, ktoré by mohli prehltnúť.

#11 Prak

Nielenže bol prak Bird of Paradise jednou z prvých hračiek, ktoré Komisia pre bezpečnosť spotrebných výrobkov odporučila stiahnuť z predaja, ale bola to aj prvá hračka, ktorá bola prerobená kvôli riziku zranenia, nie kvôli nebezpečným látkam.

#12 Rádiom riadené lietadlo Sky Rangers

Toto hračkárske lietadlo vybuchlo. Akože doslova. V roku 2007 mala spoločnosť, ktorá ich vyrobila, viac ako 50 správ o tom, že samovoľne vznietili a zranili deti počas používania, takže ich stiahli z predaja.

#13 Mesačné topánky

Tieto topánky boli naozaj skvelé…a tiež naozaj nebezpečné. Takmer každý, kto niekedy stretol dieťa, sa naň pozrel a povedal: „Páni, niekto si môže zlomiť členok! Bohužiaľ, výrobcovia si to neuvedomili, kým neprišlo viacero správ o zranených deťoch.

#14 Hojdacie siete

Tie boli na začiatku 90. rokov skutočne populárne, no nie vždy to bol dobrý nápad. Na jednom modeli, konkrétne na modeli “Hang Ten” z výpredajov EZ, deti utrpeli poškodenie hlavy a mozgu po tom, čo sa do nich zamotali a v podstate sa obesili. Dizajn tejto špecifickej hojdacej siete sťažil, ak nie znemožnil, únik. V roku 1996 boli stiahnuté tri milióny mini hojdacích sietí od desiatich rôznych hračkárskych spoločností.

#15 Lietajúce tanečnice

Pre tých, ktorí to nevedia, Sky Dancers (lietajúce tanečnice) sú malé rozprávkové bábiky s krídlami. Postavili by ste svoju tanečnicu do základne, zatiahli za šnúrku a jej ruky/krídla sa rozžiaria a ona sa krúti oblohou. Tvrdý kus plastu bez akejkoľvek kontroly nad tým, kam ide. Došlo k zraneniam. Spôsobili už poškriabané rohovky, dočasná slepota, ľahké otrasy mozgu, tržné rany na tvári a iné zranenia.

#16 Set na fúkanie skla

Táto súprava bola ďalšou hračkou, ktorú nám priniesli 50. roky minulého storočia, a znela presne tak – Gilbertova súprava na fúkanie skla pre deti. Pre porovnanie, odhliadnuc od nebezpečenstva skla, keď je chladné a pevné, aby sa sklo stalo kujným, musí mať teplotu asi 550 stupňov Celzia.

#17 Originálna pásová rúra

Táto rúra, v ktorej ste roztavili plast a upiekli svoje vlastné hračky v tvare chrobáčikov v kovových formách, sa ešte viac zohriala ako 350 stupňová pec Easy Bake. Jednotka sa nielen zahriala, ale vyrobila za tepla roztavený plast, ktorý bol tiež toxický. Ale boli to 60. roky, takže možno to bola len bonusová funkcia.

#18 Trampolíny

Ach, trampolíny. Aké zábavné, že? Sú tiež stále veľmi populárne a dosť nebezpečné. Áno, aj keď máte okolo nich sieť. V skutočnosti, ak ju máte, považuje sa za dostatočné riziko zranení. Americká pediatrická akadémia tiež neodporúča mať ich.

#19 Jediaca bábika pre batoľatá

Táto bábika by vám zjedla vlasy aj prsty. Doslova. Hračka na hryzenie mala mechanické čeľuste, ktoré žuvali a jednosmerný valček, ktorý sa aktivoval nie spínačom, ale vložením jedného z plastových druhov občerstvenia do úst. Bábika nedokázala rozlíšiť medzi plastovým občerstvením a prstíkmi batoľaťa, takže si viete predstaviť, ako to dopadlo.

#20 Laboratórium pre atómovú energiu Gilbert U-238

Táto hračka bola vydaná v roku 1950 tým istým mužom, ktorý vynašiel súpravy na fúkanie skla. Atómová energia bola v móde v 50. rokoch, keď USA vyhrali druhú veľkú vojnu. Súprava zahŕňala skutočnú živú uránovú rudu. V skutočnosti tri rôzne druhy. Ale nebojte sa, obsahovala aj senzor pre prípad, že by vaše dieťa začalo v tme svietiť.

Zdroj: list25

   
guest

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Zopár memečiek, ktoré vznikli, aby ti spríjemnili deň #1243 : Ľudia to niekedy mali ťažké.

24 úžasných vecí, ktoré len tak neuvidíte