24 pracovníkov Amazonu bolo hospitalizovaných po tom, čo robot nechtiac poškodil sprej na medvede

Dvadsiati štyria pracovníci z Amazonu v New Jersey bolo hospitalizovaných po tom, čo robot nešťastne poškodil plechovku spreja na medvede. Nikomu sa našťastie nič vážne nestalo.

Pracovníci, ktorých nehoda postihla boli prevezení do piatich miestnych nemocníc. Len jeden z nich bol vo vážnom stave. Podľa dostupných informácií by mali byť všetci pracovníci prepustení z nemocnice do 24 hodín. Na mieste nehody bolo ošetrených ďalších 30 ľudí.

Miesto, kde sa celá nehoda odohrala

Oficiálne vyšetrovanie situácie odhalilo, že po tom, čo robot prepichol plechovku spreju proti medveďom sa začal do vzduchu uvoľňovať kapsaicín. Kapsaicín je rastlinný alkaloid, ktorý je zodpovedný za pálivú chuť papriky. Pre cicavce vrátane človeka je dráždivý a ak príde do styku s  tkanivom, vyvoláva pocit pálenia.

Sprej proti medveďom z Amazonu

Keďže celé vyšetrovanie ešte nie je ukončené, nie sú k dispozícií informácie prečo automatizovaný robot poškodil plechovku. Amazon sa snaží tento dôvod zistiť čo najrýchlejšie, aby predišli ďalším takýmto chybám a neohrozovali tak zdravie svojich pracovníkov.

Zdroj

1
Zanechať komentár

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
NEO1641 Recent comment authors
Najnovšie Najstaršie Najlepšie hodnotené
NEO1641
NEO1641

Skynet začal nadobúdať vedomie.

Radšej bude slepá

Štúdia ukázala, že mužské *ehm* sú menšie kvôli chemikáliam v panviciach s nelepivým povrchom