in

35-ročný muž vyzerá ako tínedžer, a tvrdí, že za to ďakuje svojmu životnému štýlu

Brandon Miles May, 35-ročný muž z Detroitu, Michigan, sa stal internetovou senzáciou vďaka svojmu mladistvému vzhľadu. Veľa ľudí mu na prvý pohľad pripisuje tínedžerské roky, veď posúďte sami.

Brandonova rutina, ktorú dodržuje už dlhé roky, je pomerne jednoduchá, no tvrdí, že je taktiež rovnako účinná. Priznáva, že nikdy nepodstúpil žiadne estetické zákroky a kľúčom k jeho mladistvému vzhľadu je vyhýbanie sa alkoholu, priamemu slnečnému žiareniu, udržiavanie pozitívneho myslenia a, samozrejme, zdravá fyzická aktivita.

Od trinástich rokov, keď si uvedomil význam starostlivosti o pleť a zdravý životný štýl, sa začal venovať správnej výžive. Postupne vylúčil cukry, obilniny a sacharidy zo svojej stravy a nahradil ich rastlinnou stravou, rybami a bio potravinami. Takisto do svojej dennej rutiny zaradil zelený čaj, ktorý považuje za zlomový.

Priamemu slnečnému žiareniu sa vyhýba tak, ako sa len dá, takmer vždy má na sebe mikinu alebo tričká s dlhými rukávmi či vysoké rukavice. A za zdravú fyzickú aktivitu prekvapivo nepovažuje to, čo sa bežne predpokladá. Brandon totiž verí, že prílišné cvičenie môže spôsobovať stres a urýchľovať starnutie tela. Preto sa drží mierneho cvičenia ako sú prechádzky, joga a silový tréning.

Okrem fyzickej starostlivosti Brandon zdôrazňuje aj význam duševného zdravia. Jeho telo podľa neho nasleduje jeho myseľ, teda cítiť sa mladým prirodzene súvisí s tým, vyzerať mladý.

Veľa ľudí považuje jeho životný štýl za vyčerpávajúci, no Brandon tvrdí, že stojí za výsledky, ktoré sú očividné. Otázkou je, koľko z jeho mladistvého vzhľadu sú gény a ako veľmi má naň dopad práve tento jeho životný štýl. Je napríklad vedecky dokázané, že priame slnečné žiarenie skutočne spôsobuje rýchlejšie starnutie pleti, preto sa odporúča používať opaľovacie mlieko počas celého roka.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre