in

5 najdrahších jedál na svete s obrázkami

Nie je žiadnym tajomstvom, že svet kulinárskych špecialít môže vybieliť bankový účet každého gurmána, niekedy dokonca aj sendvič s grilovaným syrom môže viesť k šokujúcemu účtu.

Cena večere na Deň vďakyvzdania môže tento rok v porovnaní s rokom 2022 klesnúť o 4,5 %, ale niektoré potraviny svoju hodnotu neznížia.

Na oslavu umenia špičkovej kuchyne je tu päť najdrahších jedál na svete:

  1. Najdrahšie hranolky – 200 $

Serendipity3 na Upper East Side na Manhattane v New Yorku si vyslúžil titul v Guinessovej knihe rekordov za tanier hranolčekov s názvom Creme de la Creme Pommes Frites s cenou 200 dolárov.

Medzi uvedené prísady do jedla patria zemiaky Chipperbeck, šampanské Dom Perignon, francúzsky ocot zo šampanského Ardenne J. LeBlanc, husacia masť z husí z voľného výbehu z Francúzska, hľuzovková soľ Guerande, hľuzovkový olej, syr Crete Senesi Pecorino Tartufello, ostrihané čierne letné hľuzovky z Talianska, hľuzovkové maslo, bio 100% smotana od Jersey Cows, Gruyere Truffled Swiss Raclette a poleva z 23-karátového jedlého zlatého prachu.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Serendipity 3 (@serendipity3nyc)

2. Najdrahší sendvič – 214 $

Serendipity3 získal ďalší titul svetového rekordu, keď ponúkol „Quintessential Grilled Cheese“ s cenovkou 214 dolárov.

Sendvič, ktorý je pozlátený 24-karátovým zlatom, obsahuje francúzsky chlieb so šampanským Pullman vyrobený zo šampanského Dom Perignon, pokrytý bielym hľuzovkovým maslom naplnený plátkami syra Caciocavallo Podolico.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Serendipity 3 (@serendipity3nyc)

3. Najdrahší krabí koláč – 310 $

Šéfkuchár Lazarius Ken Leysath Walker z reštaurácie The Twist v Columbii, S.C., vyvinul recept na to, čo nazýva najdrahší krabí koláč na svete.

Opulentná kreácia z morských plodov obsahuje mäso z kraba kráľovského, maslo, bylinky, čierne hľuzovky, platinové listy a platinový prach.

4. Najdrahšia zmrzlina – 6,696 $

Ako dezert vyvinula japonská značka Cellato príchuť s názvom Byakuya, ktorá sa predáva za neuveriteľných 6 696 dolárov za porciu. Medzi ingrediencie tejto drahej pochúťky patrí vzácna biela hľuzovka pestovaná v Albe v Taliansku, ktorá stojí asi 6 905 dolárov za libru. Zahŕňa aj Parmigiano Reggiano a kal zo saké.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Guinness World Records (@guinnessworldrecords)

5. Najdrahší syr – 32,000 $

2-kilové koliesko modrého syra Cabrales, ktoré vyrobil Guillermo Pendás v továrni jeho rodiny v Los Puertos, bolo vydražené za rekordných 32 000 dolárov po tom, čo získalo najvyššie ocenenia na 51. ročníku súťaže syrov Cabrales v Las Arenas.

Syr, ktorý sa zapísal do Guinessovej knihy rekordov za najdrahší syr predaný na aukcii, dozrieva v horských jaskyniach Astúrie.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ONLYNEWS30 (@onlynews30)

ZDROJ

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Zopár memečiek, ktoré vznikli, aby ti spríjemnili deň #1365: Používam ho ja alebo on mňa?

Zubná lekárka povedala znepokojujúcu pravdu o tom, aká špinavá je vaša zubná kefka