in

5 veľkých géniov + 5 ich veľmi bizarných zvykov

O týchto ľuďoch vieme nemálo. Vieme kto boli, akí boli a čo dokázali. V tejto kompilačke však nájdete informácie, ktoré vám v bežnom článku nenapíšu. Vedeli ste napríklad o tom, že sa Ben Franklin kúpal vo vzduchu? Nemyslím si.

 

#1 Zaliaty myšlienkami a nápadmi

Ludwig van Beethoven bol tvrdo pracujúci človek. Strávil hodiny písaním a vymýšľaním svojich briliantných diel. Aby zostal „bystrý“, zvykol si na hlavu liať studenú vodu. Robieval to dokonca tak často, že sa jeho sused sťažoval na vodu kvapkajúcu zo stropu.

 

#2 Stále na cestách

Agatha Christie, spisovateľka 66 detektívnych noviel vrátane „Vraždy v Orient Expresse,“ nemohla počas písania zostávať na jednom mieste. Pri písaní svojich kníh „VŽDY“ začínala so skutočným miestom vraždy a zvyšky vypĺňala ako ju len napadlo. Nezáležalo na tom, kde bola a kedy tam bola. Jednoducho keď prišiel nápad, vždy mala pripravený písací stroj.

 

#3 Spánok je pre slabých … a aj soľ

Thomas Edison bol veľmi otvorený čo sa týkalo jeho spánkového rozvrhu – respektíve nedostatku. Veril, že silové šlofíky boli oveľa účinnejšie, než dlhodobý „normálny spánok“. Tiež odmietal najať kohokoľvek, kto by dochucoval polievku bez toho, aby ju najprv ochutnal.

 

#4 Vlasy, polievka, až potom umenie

Andy Warhol MILOVAL polievky spoločnosti Campbell’s. Dokonca tak veľmi, že ich jedol priamo z plechovky. Okrem toho si začal farbiť vlasy na šedo už vo svojich 23 rokoch. Vravel, „Keď máte šedivé vlasy, každý váš pohyb sa zdá byť mladícky a svižný. V opačnom prípade by ste vyzerali ako bežne sa hýbajúci človek.“

 

#5 Precíť ten čerstvý vzduch

Benjamin Franklin začal každé ráno s krásnou vaňou. Nie vaňou plnou vody, ale vaňou plnou čerstvého vzduchu. Po zobudení si zvykol nahatý sadnúť do okna, zatiaľ čo si čítal alebo písal. Až potom mohol začať ten správny deň.

Zdroj

   
guest

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

JTMJ: Príbehy, ktoré píše sám život #89

Zopár memečiek, ktoré vznikli, aby ti spríjemnili deň #1017 : Prebudenie z kómy