in

58-ročná panna žijúca v divočine už odmietla minimálne 15 chlapov, ktorí ju prosili o ruku

Duni z Albánska žije už 35 rokov v absolútnom celibáte a býva doslova v divočine, aby ju nikdy ani len nelákalo svoj sľub porušiť. Svoj život ako Burrnesha si užíva a napriek odtrhnutiu sa od života v spoločnosti už musela odmietnuť 15 zúfalých žiadostí o ruku.

Zdroj: Jonathan Buckmaster

Burrnesha je stará albánska tradícia a káže žene nie len zostať doživotne pannou, ale taktiež žiť ako muž, a to dokonca v izolácii. Duni sa neidentifikuje ako trans, no napriek tomu sa oblieka ako muž, nenosí make-up a vlasy si strihá nakrátko.

Zdroj: Jonathan Buckmaster

Svoj sľub zložila ako 23-ročná, čo je obdivuhodné, keďže väčšina žien vo veku 23 rokov nebýva pannami už pár rokov. Od toho momentu musela Duni odmietnuť až 15 žiadostí o ruku.

Zdroj: Youtube / BBC News

Jej otec zomrel, keď jej mladší brat a sestra boli ešte malí, a ona mala ako žena dve možnosti – slúžiť rodine svojho muža alebo sa stať Burrneshou, nikdy sa žiadneho muža ani nedotknúť a môcť slúžiť svojej vlastnej rodine.

Duni sa chcela cítiť slobodná a iná a zostať pomáhat svojej rodine, ktorá prišla o otca, a preto si vybrala druhú možnosť.

Zdroj: Youtube / BBC News

Jej matka s jej životným rozhodnutím nesúhlasila a sama sa jej pokúsila priviesť dvoch nápadníkov súcich na ženbu, no ona oboch odmietla, spolu s 15 ďalšími mužmi, ktorí ju očividne zúfalo vyhľadali v jej izolácii a pokúšali sa ju presvedčiť, aby s nimi svoj sľub celibátu porušila.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre