in

7 ľudí, na ktorých sa definitívne podpísal nedostatok spánku

Spánok patrí k základným ľudským potrebám. Každý však pozná toho jedného hazardéra, ktorý rád skúša, kde sú jeho limity a vydrží bez spánku extrémne dlho. Všetci však máme hranice a nedostatok spánku sa na nás skôr či neskôr podpíše.

#1 Takto som ráno prišla do práce

Zdroj: brightside.me

#2 Dnes som videla vo vlaku dievča, ktoré si kúpilo dve miestenky. Na druhé sedadlo si položila vankúš, poskladala sa na tieto dve sedadlá a prespala celú cestu.

Zdroj: pixabay.com

#3 Tento týždeň som bol extrémne unavený a rozhodol som sa ísť spať skôr, pretože sa mi sami zatvárali oči. Snívalo sa mi, že mi odpadli prvé dve prednášky a tak som si mohol pospať dlhšie. V polospánku som si spomenul, že mám nastavený budík na 6:50, takže by som ho mal tým pádom zmeniť. Zobudil som sa, vzal telefón do ruky, začal meniť budík a v tom som si uvedomil, že som pred pár rokmi skončil výšku a v skutočnosti musím ísť do práce.

Zdroj: pixabay.com

#4 Môj starší syn nevedel, čo je to spánok, až kým nemal jeden rok. Takmer nikdy nespal. A keď nespal, buď kričal alebo jedol. Práca bola pre mňa ako vytúžená dovolenka, pretože som si mohol vo vlaku pospať 40 minút. Bol som tak unavený, že som zaspal kdekoľvek, kde som sa oprel. Neskôr som zistil, že dokážem zaspať aj po stojačky a extrém bol, keď som si uvedomil, že dokážem zaspať aj počas chôdze.

Zdroj: pixabay.com

#5 Keď som porodila dcérku, netušila som, že na 3 roky zabudnem, čo je to spánok. Raz išiel môj manžel na služobnú cestu, moja svokra ochorela a mama bola mimo mesta. Každopádne som bola sama s 3-mesačným bábätkom. Tie 2 týždne boli nočná mora. Spala som možno 2 hodiny denne. Moja dcéra spala len vtedy, keď som ju držala na rukách, nosila ju po izbe a spievala jej pesničky. Môj muž sa akurát vrátil, keď som očividne dosiahla svoje hranice. V noci sme sa zobudili na plač a ja som v chvíli extrémneho vyčerpania zobrala do rúk vankúš, začala ho kolísať a začala spievať uspávanku.

Zdroj: pixabay.com

#6 Pred týždňom som vyhodila lyžičku a do chladničky dala prázdnu fľašku od medu. Včera som nemohla nájsť zubnú pastu a ukázalo sa, že aj tá je v chladničke. V piatok som sa pokúsila strčiť kľúč do kľúčovej dierky hore nohami. A pred pár hodinami som vliezla do vane, aby som si konečne oddýchla, no uvedomila som si, že mám na sebe stále ponožky. Potom som pochopila, že kúpanie nevyrieši všetky moje problémy. Potrebujem dovolenku – dlhú.

Zdroj: pixabay.com

#7 Išla som domov a videla som 10-ročného chlapca s ruksakom. Videla som, ako spadol na zem a ani sa nepohol. Rozbehla som sa k nemu, aby som ho skontrolovala. Chlapec sa na mňa pozrel unavenými očami a povedal: „Som v poriadku. Len som unavený.“

Zdroj: pixabay.com

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Fotografie, ktoré vám objasnia, „Čo by sa stalo, keby…?“

Bomby zo sociálnych sietí #831 – bol u frajerky a načapal ich jej otec, Patrik ho zrušil komentárom