in

8 personalistov prezradilo, čo ich na životopisoch zaujalo a kvôli čomu ľudia naopak pohoreli

Písanie životopisu tak, aby hneď zaujal, niekedy môže byť náročné. Najmä keď netušíte, či vsadiť na jednoduchosť, alebo skúsiť niečo originálne, čo vás odlíši od ostatných kandidátov. My vám dnes prinášame príbehy ľudí, ktorí sa rozhodli ísť tou druhou cestou.

#1 Zháňal som niekoho na veľmi žiadanú pozíciu v IT sektore. Jeden chlapík, ktorý nemal veľa reálnych skúseností, pridal na koniec svojho životopisu QR kód. Keď som ho naskenoval, dostal som sa do jeho portfólia, kde som si mohol pozrieť jeho simulácie a otestovať skripty, ktoré napísal. Nič podobné som ešte nevidel. Chlapík okamžite dostal prácu. 

pixabay.com

#2 Niekto si do životopisu napísal: „Nesťažujem sa. Urobím, o čo ma požiadate, a nebudem sa sťažovať. Som ochotný tvrdo pracovať a robiť aj veci navyše… bez sťažovania sa. Nemám rád ľudí, čo sa sťažujú alebo fňukajú a nikdy nebudem jeden z nich.“ Hneď som mu zavolal. Už 6 rokov je najspoľahlivejší zamestnanec, akého máme. 

pixabay.com

#3 Spýtal som sa chlapíka, prečo má v životopise medzery, kedy mesiace či dokonca roky nepracoval. Odpovedal: „Naozaj nerád pracujem. Pozrite, ak sa ku mne budete správať dobre, ja sa budem správať dobre k vám a budem tvrdo makať.“ Páčil sa mi jeho bezstarostný prístup a zamestnal ho. Je skvelý zamestnanec. 

pixabay.com

#4 Raz som dostal životopis od uchádzača, ktorý obsahoval odporúčací list od jeho mačky. List bol dosť vtipný a na konci podpísaný odtlačkom labky. Veľmi sa mi páčil a chcel som ho zavolať na pohovor, ale šéf z toho nebol tak nadšený ako ja.

pixabay.com

#5 Chlapík v životopise v kolónke osobných zručností uviedol, koľko dokáže zdvihnúť pri benchpresse, drepoch a mŕtvom ťahu. Zrodila sa z toho tradícia pýtania sa potenciálnych barmanov, koľko dokážu zdvihnúť. 

pixabay.com

#6 Na pozíciu na skrátený úväzok sa prihlásila žena, ktorá to dotiahla až k online pohovoru. Ten sa odohral v nemocnici, tesne po tom, čo porodila. Okamžite sme ju prijali. 

Photo by Solen Feyissa on Unsplash

#7 Napísané v životopise: „Mám zmysel pre deatail.“ Nie, nemáš. 

pixabay.com

#8 Mali sme kandidáta, ktorý predtým pracoval ako terapeut – najmä pre deti. Vo svojom životopise napísal: „Som expert na únosy detí.“ Musel som ho zavolať aspoň na interview, keďže som pochopil, ako to myslel, no sformulovanie tej vety bolo vážne nešťastné. 

Photo by Scott Graham on Unsplash

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre