in

Aitana je najžiadanejšia influencerka v Španielsku, jediný problém je, že v skutočnosti neexistuje

Aitana Lopez je Instagramová influencerka s obrovským množstvom sledovateľov nie len zo Španielska, ale z celého sveta, a mesačne vďaka Instagramu zarába tisícky eur. Táto žena však v skutočnosti vôbec neexistuje, a vyzerá to tak, že to ľuďom vôbec neprekáža.

25-ročná dokonalá kráska s bezchybnou pleťou a ružovými vlasmi nikdy nezostarne a nikdy nenaberie žiadne kilá navyše, pretože v skutočnosti je táto žena vygenerovaná pomocou obrazového AI softwéru.

To však neodrádza skutočných ľudí od toho, aby sa jej v komentároch pýtali na tajomstvá toho, ako zostáva vždy tak krásna a dokonalá. Každého pol roka dôkladne čistené vnútro počítača od prachu, aby generovanie nových fotiek príliš neprehrievalo grafickú kartu, drahí sledovatelia, to je pravdepodobne jej kľučom k perfektnej vizáži.

Zakladateľmi projektu sú Diana Nunez a Rubén Cruz, a obaja sa vyjadrili, že dostávajú denne nespočet komplimentov na jej vzhľad, pozvánky na rôzne stretnutia a ponuky spoluprác od rôznych firiem. Väčšina ľudí úplne ignoruje fakt, že Aitana je len AI vygenerovaný obrázok.

Vytvoriť túto ružovovlasú influencerku stálo jej zakladateľov viac ako 4 000 eur, no táto investícia sa im vrátila behom jedného mesiaca. Aitana totiž mesačne zarobí okolo 9 500 eur a za jeden jediný príspevok na Instagrame zhrabne 1 000 eur.

Veľa ľudí sa obáva, že existencia podobných vygenerovaných influencerov môže mať v budúcnosti negatívny dopad na ľudí, pretože predstavuje nerealistický obraz, z ktorým sa bude veľa iných žien porovnávať. Porovnávať sa s inými skutočnými influencerkami je jedna vec, no musieť sa porovnávať s počítačom…

V každom prípade môžeme povedať, že AI takto nepredstavuje hrozbu len pre pracovné pozície, ktoré vyžadujú prácu s počítačom, alebo pre umelcov, no očividne aj pre staré dobré influencerky, ktoré si na živobytie zarábajú svojím telom. Výhoda Aitany totiž je, že nekladie žiadny odpor a jej zakladatelia si s ňou môžu robiť všetko, čo len chcú.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Keď pekári šetria

Poznáme predpokladaný dátum vydania hry The Elder Scrolls 6