in

Ak milujete filmy so psami, máme pre vás ten najlepší. Prekonal Psiu dušu aj Beethovena (+ trailer)

Existuje mnoho filmových psov, na ktoré diváci len tak ľahko nezabudnú ani po skončení filmu. Či už je to Marley, Scooby Doo, Beethoven alebo Lassie. Zabúdať samozrejme netreba ani na 8 statočných alebo Sam z filmu Ja, legenda.

Jeden psí príbeh však medzi ostatnými vynikol viac ako ostatné a takmer stopercentné skóre mu dali nielen diváci, ale aj krtici.

Zdroj: Disney+

Prekvapivo tento film pochádza z dielne Disney, no nejde o rozprávky Lady a Tramp ani 101 dalmatíncov. Film Togo z roku 2019 je totiž dobrodružná dráma, ktorá hovorí príbeh najstatočnejšieho psa na svete a je založený na skutočných udalostiach.

V roku 2011 Time Magazine dokonca zvolil Toga za najhrdinskejšie zviera všetkých čias.

Zdroj: Walt Disney Pictures

Oficiálny popis filmu, ktorý zachytáva jeho príbeh, znie: „Togo je skutočný príbeh odohrávajúci sa v zime roku 1925 o majstrovskom trénerovi psích záprahov Leonhardovi Seppalovi a jeho vodiacom záprahovom psovi Togovi. Spoločne sa vydávajú na dobrodružstvo naprieč zradným terénom Aljašky, aby dopravili lieky do malého mesta.“

Hlavnú úlohu si vo filme zahral Willem Dafoe, ktorého môžete poznať napríklad ako Green Goblina zo Spidermana.

Zdroj: Walt Disney Pictures

Film si získal chvály od kritikov aj divákov a v rebríčku najlepších psích filmov sa objavil s hodnotením 93 %.

„Hrané Disney filmy podľa skutočných udalostí nie sú veľmi zaujímavé. Alebo aspoň neboli. Až doteraz,“ zhodnotil jeden z kritikov.

„Cesta na život a na smrť Willema Dafoeho a jeho huskyho Toga vás nenechá odtrhnúť sa od obrazovky, zatiaľ čo si budete ohrýzať nechty. Vedľajšie postavy v podaní Zahna McClarnona and Michaela Greyeyesa dodávajú filmu hĺbku,“ pridáva sa ďalší kritik.

„Nehnevajte sa na mňa, ale toto sa Disney fakt podarilo. Skvelý útok na emócie pomocou veľmi silného príbehu. Pes Togo v hlavnej role je trefa do čierneho,“ odkazuje jeden fanúšik.

„Ďalší snímok, ktorý krásne demonštruje bezhraničnú lásku zvieraťa k človeku, ja takéto filmy skrátka veľmi môžem. Navyše tento je aj pomerne dobrodružný a miestami riadne napínavý. Človeku sa to až nechce veriť, že sa to naozaj stalo, no vraj stalo. K Dafoe ako hercovi mám nejaké výhrady, nie je mi sympatický, no tu sa to vďaka perfektnému príbehu, nádhernému prostrediu, emotívnemu záveru a výbornej kamere dalo prekúsnuť. Rozhodne odporúčam do pozornosti. Silný nadpriemer,“ tvrdí ďalší, ktorý dal tomuto filmu hodnotenie 8 z 10.

Zdroj Zdroj Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre