in

7 prekvapivých momentov, ktoré zažili američania po príchode do Európy

Keď príde Európan do Ameriky, je to pre neho úplne iný svet. Ale to isté sa deje aj Američanom, ktorí navštívia Európu. Týchto 7 WTF momentov si prežili počas ich výletov do našich krajín.

 

#1

Koľko že to máte platenej dovolenky?! Práceneschopnosť? A verejné zdravotníctvo? A mne hovorili, že nežijem v socialistickej diere. Amerika, klamala si mi!

 

#2

Zakopol som v Anglicku na eskalátore a v nemocnici som dostal zopár stehov. Keď som si vypýtal účet, vysmiali ma. „Aký účet? Tu ste v civilizovanom svete.“

 

#3

V Toulouse vo Francúzsku som zašiel na večeru do miestnej príjemnej reštaurácie a objednal som si večeru. Keď mi prišlo jedlo, bol som prekvapený a opýtal som sa, „A kde je prosím vás zvyšok?“ Čašníčka sa zasmiala a keďže vyrastala v Kanade, tak dobre rozumela čomu sa čudujem. Pokojne mi povedala, aby som to zjedol a keby som bol náhodou ešte hladný, môžem si objednať ďalší chod. Zjedol som svoju porciu a bol som úplne napchatý. Bol to totálny WTF okamih, keď som si uvedomil, aké sýte a kvalitné jedlo tu máte.

 
 

 

#4

Môj najväčší WTF moment bol návrat do Štátov. Bol to taký downgrade.

 

#5

Hlavne ma zarazilo, aké je v Európe všetko staré, zachovalé a integrované do bežného života. Krčma, ktorá stojí na tom istom mieste od 11. storočia. Reštaurácia v katedrále z 18. storočia. Alebo ubytovanie v Prahe v hoteli, ktorý funguje už od 15. storočia.

 

#6

Francúzske maslo ma prinútilo pozastaviť sa a zamyslieť sa nad krásou života. Ani ma len nenapadlo, že sa dá maslo vyšperkovať do takej dokonalosti.

 

#7 

Siesta skutočne v Španielsku existuje. Myslel som si, že je to len nejaká archaická vec, ktorú ľudia kedysi robili, ale nie. Proste sa všetko hoďku-dve zavrie. Dokonca aj najväčšie turistické miesta, jednoducho 99% obchodov a služieb je zavretých.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

13 optických ilúzií, ktoré ti pomotajú hlavu

Fotografie, ktoré dokazujú, že príroda má jedinečný zmysel pre humor