in

Americký otecko sa vyzliekol na triednom zhromaždení do podprsenky, a to z protestu

Debaty o tom, či sú pre deti lepšie prísne zadané školské uniformy alebo naopak voľnejší prístup, sú aktuálne stále, a mnohé školy sa k tejto téme čas od času vracajú. Možno si pamätáte školský poriadok zo základnej školy, väčšina základných škôl nedovoľovala deťom napríklad nalakované nechty.

Zdroj: Pexels – Gustavo Fring

Ira Latham, otec 4 školopovinných detí, má jasný názor na to, ako by mal školský poriadok v časti o tolerovanom oblečení vyzerať. Škola sa ale rozhodla tieto pravidlá prehodnotiť. Pôvodne nebolo dovolené odhaľovať výstrih alebo brucho, či nosiť príliš krátke sukne a šortky. Nové pravidlá by zakazovali len viditeľné spodné prádlo.

Zdroj: Youtube / WRAL

Ira Latham sa na zhromaždení prihlásil k slovu, predstúpil pred školskú radu a s pohľadmi všetkých zúčastnených uprenými priamo na neho sa vyzliekol do veľmi krátkeho tielka pripomínajúceho podprsenku a rovnako krátkych šortiek.

Zdroj: Youtube / AZFamily – Arizona News

„Podľa nových pravidiel by toto malo byť v triedach úplne v poriadku,“ okomentoval. Podľa neho potrebujú deti určité pravidlá, aby sa naučili, aký typ oblečenia je vhodný v prípade podobných inštitúcií.

Zdroj: Youtube / AZFamily – Arizona News

Jeho demonštrácia však nepriniesla žiadané ovocie a hlasovanie rady a rodičov rozhodlo v prospech zmeny školského poriadku. Tiffany Shultz, predsedkyňa správnej rady, sa vyjadrila, že by sa učitelia mali viac sústrediť na výučbu, nie na kontrolu toho, či sú sukne dievčat dostatočne dlhé.

Zdroj: Youtube / New York Post

Navyše, hlasovanie bolo férové a boli to práve rodičia, ktorí v konečnom dôsledku rozhodli o zmene pravidiel. Anna Van Hoek, jedna z rodičov, ktorí hlasovali proti zmene, tvrdí, že je absurdné, koľko dospelých ľudí sa snažilo bojovať za to, aby na sebe školopovinné deti mohli nosiť menej oblečenia.

Čo na to poviete vy? Obliekajú sa deti do škôl nevhodne, ak im v ceste nestoja žiadne pravidlá?

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre