in

Arnold Schwarzenegger menoval úlohu, ktorá z neho urobila bilionára

Arnold Schwarzenegger natočil viac než 50 filmov a jeho trhová hodnota je podľa Forbes zhruba 1 bilión amerických dolárov. On sám menoval jednu úlohu, ktorá ho k tejto finančnej méte priviedla. 

Momentálne má Arnold Schwarzenegger 76 rokov. Tento chlapík má za sebou hneď niekoľko obdivuhodných kariér. Začínal ako úspešný kulturista, neskôr sa stal slávnym hercom a filmovou hviezdou.

V pokročilejšom veku bol pre zmenu guvernérom štátu Kalifornia. Ako sme napríklad písali nedávno, Arnold patrí medzi najznámejšie celebrity, ktoré neznášajú Donalda Trumpa.

Autor tejto fotografie je Eva Rinaldi Celebrity Photographer

Schwarzenegger prezradil, že budovanie jeho bohatstva začalo filmom Dvojičky (1988), kde hral spolu s Dannym DeVitom. Namiesto platu dostal totiž 20% z celkového zisku a zarobil vtedy astronomických 35 miliónov. Celkovo 13 jeho filmov zarobilo cez 200 miliónov dolárov.

Úplne najziskovejším však bol pre Arnieho Terminátor 2 z roku 1991. Táto snímka sa nielenže radí k jeho najlegendárnejším, ale zarobila cez 520 miliónov USD. Ďalšie dva diely zo ságy Terminátor mu zarobili každý zvlášť cez 400 miliónov. Nuž, byť filmovým Terminátorom sa mu teda rozhodne oplatilo.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre