in ,

Belle Delphine na pohároch s vodou zo svojej vane nezarobila ani cent, naopak dostala pokutu a zablokovaný PayPal účet

Pamätáte si na Belle Delphine a jej virálny spôsob zárobku z roku 2019? Ak nie, tu je osvieženie: Belle, známa cosplayerka a tvorkyňa obsahu na OnlyFans, sa rozhodla predávať vodu z vane po svojej kúpeli pod názvom „Gamer Girl Bath Water“ za 30 dolárov za pohárik. Správy o tomto jej kontroverznom nápade sa rýchlo rozšírili po internete a stali sa terčom ako výsmechu, tak aj kritiky.

Zdroj: X / Belle Delphine

Zároveň sa však predpokladalo, že napriek svojej kontroverznosti bol o podobný produkt dostatočný záujem, aby Belle priniesol slušný profit. A dopyt bol skutočne veľký, poháre sa vypredali do 3 dní. Čo sa však odohralo za oponou tohto virálu? Belle nedávno odhalila, že z tohto biznis plánu pôvodne nezarobila ani cent. Naopak, dokonca peniaze stratila.

Zdroj: X / Belle Delphine

Belle si nechala za poháre vody zo svojej vane platiť cez PayPal. Dokopy sa jej za túto vodu na účte nakopilo viac ako 90 000 dolárov. Avšak, jej účet bol potom PayPalom zablokovaný a 90 000 dolárov zhabaných, pretože predávanie takýchto produktov bolo proti pravidlám PayPalu. Okrem toho dostala Belle pokutu 2 500 dolárov z každý predaný pohár.

„Bola to najväčšia strata, akú som kedy zažila,“ priznala na Twitteri 6. mája. Pokusy o vyriešenie problému telefonátmi na PayPal viedli len k odpovedi: „Prepáčte, s tým nemôžeme nič urobiť!“. Belle až donedávna neprezradila pravdu, pretože príbeh o veľkom zárobku bol jednoducho lepší.

Po piatich rokoch a zásahu médií ako Business Insider, sa PayPal nakoniec rozhodol vrátiť jej peniaze. Belle ironicky poznamenala, že bez jej sociálnych médií by sa to pravdepodobne nikdy nestalo. Čo otvára otázku, aké možnosti v takýchto situáciách s PayPalom majú ľudia, ktorých nepodrží obrovská komunita na sociálnych sieťach ani internacionálne médiá.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre