in

Bežec bol diskvalifikovaný po tom, ako celý maratón prefajčil

Pre veľa bežcov je maratón veľmi dôležitý. A pravidlá, ktoré ho sprevádzajú, sú sväté pomaly už odkedy tu existuje tradícia pravidelných maratónov. Žiadne z všeobecných pravidiel maratónu však vyslovene nezakazuje fajčiť behom utekania. Pravidlá sa však môžu meniť v závislosti od krajiny a regiónu.

Zdroj: Pexels / Pixabay

50-ročný bežec z Číny, známy ako Ujo Chen, dokončil Xiamenský Maratón v Číne za 3 hodiny a 33 minút. Krásne číslo. Jeho výsledok bol však vyhodený do koša, pretože usporiadatelia sa rozhodli Uja Chena diskvalifikovať.

Zdroj: Facebook / Opoyi

Fotky Chena, ako bez prestávky ťahá jednu cigaretu za druhou a napriek tomu bez problémov beží, začali zahlcovať čínsku sociálnu sieť Weibo, a veľa reakcií od ľudí bolo skôr negatívnych. Presne toto donútilo usporiadateľov maratónu, aby Uja Chena zo svojej pozície po dosiahnutí cieľa zhodili, a to aj keď boli prvotne na jeho výsledok hrdí.

Zdroj: Youtube / South China Morning Post

Podľa reakcií ľudí na internete a usporiadateľov predstavoval fajčiaci bežec negatívnu reprezentáciu a jeho činy boli popísané ako nekultúrne správanie. Pravidlá, ktoré sa týkali tohto Xiamenského maratónu, údajne hovorili, že nie je dovolené behom závodu vykonávať veľkú potrebu na verejnosti, fajčiť alebo bežať po zelených plochách či cez záhony kvetov. Tieto pravidlá boli implementované Čínskou Atletickou Asociáciou približne rok pred týmto konkrétnym maratónom, v ktorom Uja Chena diskvalifikovali.

Zdroj: Facebook / Opoyi

Nuž, pozitívny obraz je nie len pre maratóny všeobecne dôležitý. Bavíme sa tu predsa o Číne. Ujo Chen si však z diskvalifikácie nič nerobí, nie je totiž prvýkrát, čo sa rozhodol bežať maratón s cigaretou v ústach. Zúčastňuje sa aj ultramaratónov, z ktorých jeden mal dĺžku 50 kilometrov a druhý trval 12 hodín.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre