in ,

Bizarný význam za názvom čoko tyčiniek Snickers

Mnohí ľudia nepoznajú jedinečnú históriu, ktorá sa skrýva za názvom Snickers, napriek tomu, že túto obľúbenú čokoládu konzumujú už roky. Keď sa vrátime späť do roku 1911, Franklin Clarence Mars a jeho manželka Ethel, založili v štáte Washington továreň na sladkosti, ktorá bohužiaľ nebola úspešná. Bolo to čiastočne aj preto, že tam pôsobil iný výrobca cukroviniek s názvom Brown & Haley, ľudia, ktorí vyrábali mandľovú Rocu.

Autor tejto fotografie je m01229

V roku 1920 sa Marsovci presťahovali do Minnesoty a založili spoločnosť Mar-o-Bar Co, ktorá sa neskôr premenovala na Mars. Franklinov syn prišiel s nápadom na Milky Way a rodina sa potom peňažne dosť rozbehla. Mladý Forrest Edward Mars bol po Milky Way autorom viacerých výrobkov spoločnosti Mars vrátane tyčinky Mars a Snickers.

Názov Snickers vznikol po tom, čo rodina Marsovcov zaznamenala komerčný úspech a kúpila obrovskú farmu na chov koní v Tennessee. Farmu pomenovali podľa tyčinky Milky Way a chovali na nej množstvo koní.

assorted chocolate bar on red shelf
Autor tejto fotografie je Sebbi Strauch

V roku 1930, keď spoločnosť pracovala na novej čokoládovej tyčinke, zahynul Ethelin obľúbený kôň, ktorý sa volal Snickers. Rozhodlo sa teda, že pripravovaná čokoládová tyčinka bude pomenovaná na počesť milovaného koňa pani Marsovej. A to je skutočný príbeh o tom, odkiaľ pochádza názov Snickers.

Otec a syn sa neskôr trochu pohádali, či pokračovať v predaji v USA, alebo expandovať do zahraničia, a Forrest nakoniec využil nápad, ktorý prebral v španielskej občianskej vojne, a vyrobil M&Ms. Snickers sa dostali na pulty v Chicagu v roku 1930 za maloobchodnú cenu päť centov za tyčinku.

a hand holding a pack of cigarettes
Autor tejto fotografie je Shyam Mishra

Tí z vás, ktorí čítajú tento článok v Spojenom kráľovstve a Írsku, vedia, že Snickers sa až do roku 1990 nazývali Marathon, než sa zmenili na pôvodný názov vzdávajúci česť koňovi. Možno sa pýtate, prečo sa Snickers v Spojenom kráľovstve už toľko rokov nevolá Snickers. Jednoducho preto, že to znelo príliš podobne ako „knickers“ (nohavičky).

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre