in

Čína hľadá zamestnanca, ktorý by bol ochotný žiť v jaskyni a predstierať, že je kráľ opíc

V určitých krajinách je možné skutočne všetko a niektoré krajiny nás neprestávajú prekvapovať bizarnosťami, o ktorých sa dozvedáme hlavne vďaka existencii internetu.

Okrem takmer všadeprítomného internetového pripojenia je dnes úplne bežné aj cestovanie za prácou, a Čína v týchto dňoch hľadá človeka na skutočne unikátnu pracovnú pozíciu, u ktorej ani nepotrebujete vedieť po čínsky. Vlastne nemusíte ani rozprávať ako človek. Stačí vám vydávať opičie zvuky.

Zdroj: Youtube / Rin Pheakdey USA

Areál Wuzhishan v severočínskej provincii Hebei hľadá zamestnanca, ktorý by bol ochotný žiť v prezlečení za opicu v jaskyni a prijímať dary od návštevníkov v podobe jabĺk, banánov a instantných rezancov. Samozrejme, jaskyňa je plne vyhrievaná a ľudia by sa k vám správali s úctou, pretože by ste zhmotňovali opičieho kráľa z jednej z čínskych legiend.

Zdroj: Youtube / South China Morning Post

Opičí kráľ Sun Wukong je mýtická postava z čínskej novely z 16. storočia, Journey to the West – Cesta na Západ, ktorá je aj dnes hojne zobrazovaná v mnohých hrách, filmoch a iných médiách.

Zdroj: Youtube / yoursmythically

Manažér areálu tvrdí, že pre túto pozíciu netreba žiadne akademické skúsenosti. To, čo hľadá v kandidátoch, je zápal pre legendu Sun Wukonga a cit pre herectvo, keďže zamestnanec bude v tejto roli predstierať, že je kráľ opíc, a to so všetkým, čo k tomu patrí.

Zdroj: Youtube / South China Morning Post

Finančná odmena za takéto zamestnanie je približne 800 eur. No z celodennej zmeny by ste zo všetkých tých ľudských darov v podobe banánov určite odchádzali s plným bruchom, večeru by ste teda už variť asi nemuseli.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

15 náhodných obrázkov bez kontextu #1

Zastavil sa na kávu, minul 50 dolárov a rozprávkovo zbohatol. Chce kúpiť kamióny