in

Čínsky šachový šampión prišiel o tento titul po tom, ako vykonal veľkú potrebu do vane

Každý oslavuje víťazstvo iným spôsobom, niekto vyskakuje radosťou, niekto tancuje, niekto otvorí fľašu šampanského a rozstrieka ju naokolo ako víťaz Formule 1, a ak ste 41-ročný Yan Chenglong, šampión v čínskom šachu zvanom Xiangqi, tak „naložíte hovienko“ do vane namiesto toalety.

Zdroj: Pexels / Hermaion

Hnedá hmota v hotelovej vani bola v tomto prípade však najmenší problém, príbeh toho skrýva oveľa viac.

Yan Chenglong porazil 17. decembra každého z amatérskych protivníkov, ktorí sa ho v šachu pokúšali poraziť, a vyslúžil si tak okrem titulu amatérskeho šampióna aj odmenu za svoj triumf okolo 14 000 eur.

Zdroj: Nintendo

Účastníkom boli poskytnuté hotelové izby a hotelový personál okamžite kontaktoval vedúcich súťaže po tom, ako v izbe šampióna narazil na fekálie vo vani a v nich zariadenie, ktorým mal šampión behom turnaja diaľkovo prijímať inštrukcie vo forme vibrácií.

Zdroj: Pexels / Karolina Grabowska

Tieto inštrukcie vysielané niekým iným mali Yanovi Chenglongovi pomáhať poraziť každého protívníka. Podľa účastníkov súťaže sa muž skutočne správal zvláštne, rytmicky zatínal päste a nevyzeral veľmi komfortne.

Zdroj: Pexels / Kyoz

Chenglong odmieta, že by behom turnaja podvádzal, a tvrdí, že sa noc pred turnajom hrozne opil s kamarátmi a dostal z toho hnačku. Údajne na hotelovej izbe nestihol dobehnúť k záchodu a preto sa rozhodol vyložiť svoj náklad do vane.

Zdroj: Pexels / Andrea Piacquadio

Napriek tomu, že použitie podobného zariadenia by v prípade šachového turnaja nebolo nič nové, nedá sa mužovi na 100% dokázať, že takýmto spôsobom skutočne podvádzal. Usporiadatelia sa však aj tak rozhodli mužovi jeho novozískaný titul zobrať, údajne za škodu spôsobenú hotelu a negatívne pôsobiace chovanie, ktoré tomuto titulu robí zlé meno.

Šampión teda kvôli svojmu bobku vo vani prišiel aj o šampionát, aj o veľkú časť svojej finančnej výhry.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Slovenská tequila

10 najhorších vianočných darčekov, z ktorých ti zastane rozum