in

14 detailov z Disney filmov a rozprávok, ktoré ste si pravdepodobne nevšimli

Disney svojimi nádhernými filmami už dlhé roky prináša radosť deťom aj dospelým. Niektoré z nich majú jednoduchšie zápletky, iné hlboký a vzrušujúci príbeh na pozadí, ktorý aj keď tí najmenší ešte nedokážu pochopiť, dospelí si ho užijú naplno. Všetky tieto filmy majú spoločné to, že sú plné skrytých prepojení a prekvapení, ktoré našim divákom často unikajú. Dnes sa s vami chceme podeliť o novú kompiláciu málo známych faktov, ktoré ľahko prehliadnete, aj keď ste najväčším fanúšikom Pixar/Disney. Teraz vám už neunikne jediný detail!

#1 Po toľkých rokoch produkcie si začali fanúšikovia všímať “easter eggs“ a začali rozvíjať teórie o možnom spojení medzi nimi všetkými. Myšlienkou je, že by mohol existovať Disney multivesmír, v ktorom by sa všetky príbehy vyvíjali paralelne. Bolo by to niečo podobné, čo vytvoril Marvel pre svoj MCU (Marvel Cinematic Universe). 

#1 Buzz má v sebe značku batérií BnL rovnako ako je firma vo filme Walle-E

#3 Helen Parr má rovnaké reflexy ako jej mama (všimla si odraz vo vode vo veľkej rýchlosti) 

#4 Vo filme Ralf, rozbi je “stanica“ vo vnútri predlžovacieho kábla inšpirovaná Hlavnou stanicou v New Yorku 

#5 Lilo má vo svojej izbe plagát Mulan 

#6 Filmári si dávajú pozor na detaily a ako môžeme vidieť posledný krížik má inú farbu, pretože predošlé krížiky už vyschli 

#7 Vo filme Zootopia sú na predaj skutočné filmy, ktoré boli pozmenené na zvieracie 

#8 Pocahontas je jediná Disney princezná, ktorá má tetovanie 

#9 Slnko zmätie princa vo filme Ariel, že si myslí, že vidí nejakú brunetu 

#10 Dodávka pizzérie Pizza Planet sa objavuje skoro v každom filme vydanom po Toy Story (1-prvýkrát v Toy Story, 2 – Neskrotná, 3 – Univerzita pre príšerky, 4 – Wall-E, 5- Život chrobáka, 6 – Hľadá sa Nemo) 

#11 Šéfkuchárka Collette má jazvu typickú pre kuchárov 

#12 Nápisy na Woodyho a Buzzovej nohy sú písané iným štýlom písma, pretože Woodyho podpísal Andyho otec a Buzza si už Andy podpísal sám 

#13 Vo filme Hore a Neskrotná vidíme medveďa z Toy Story 3

#14 Vo filme Hľadá sa Nemo si chlapec číta komiks o Rodinke úžasných 

zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre
Luciander 84.
1 mesiac dozadu

12 je nesprávne. Obe hračky si podpísal Andy sám. Lenže v prvom prípade ešte Andy nevedel písať ,len napodobňoval predpísané písmená. Je to pekne vidieť podľa rôznej veľkosti písmen,roztraseného písma a hlavne N naopak,čo deti bežné robia ,keď ešte nevedia písať . Dospelý človek by to takto nenapísal.