in

Deti zničili dom za 1,5 milióna sekerami a motorovými pílami lebo tam vraj straší

Skupina 7 detí, z toho najmladšie malo 11 rokov, nabehlo na šesťizbový dom Joanny a Matta Pittarda v južnej Británii s motorvými pílami a sekerami. Pár bol vtedy na dovolenke.

Zdroj: Pexels / Onanini

Deti sa k činu dobrovoľne priznali a domu za 1,5 milióna spôsobili škodu za približne 300 000 eur. Rozbili obrazy, okná, luster, staré drevené hodiny, a všetky podlahy pokryli bielidlom, olejovými farbami a kečupom.

Zdroj: Pexels / Ezequiel Guerrero

Otec jedného z detí bol šokovaný, keď mu polícia ukázala fotky škody, ktorú za sebou deti v dome zanechali. Detí sa nezastáva a je mu úprimne ľúto, čo vyviedli.

Zdroj: Pexels / Markus Spiske

Verí však, že deti sa rozhodli napadnúť dom, pretože je o ňom v okolí známe, že tam straší.

Podľa miestnych legiend v dome prebýva duch mŕtvej slúžky, ktorá zomrela zamknutá na poschodí za trest. Bežne je vraj v oknách na poschodí vidno postávať ženskú postavu.

Zdroj: Pexels / Ryan Miquel Capili

Každé z detí dostalo pokutu okolo 2 000 eur, čo úprimne nie je ani zlomok hodnoty škody, ktorú napáchali, a 12 mesiacov verejnoprospešných prác. Najstarší zo skupiny bude súdený neskôr, okolo konca novembra.

Zdroj: Pexels / Karolina Grabowska

Majitelia domu sa vyjadrili, že takýto útok na ich majetok im zanechá nie len finančné dlhodobé následky, ale aj emočné.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre