in

Dieťa sa narodilo so zriedkavým vzhľadom kože, ktorý poriadne zmiatol lekárov

Predstavte si, že by ste sa narodili s kožou, do ktorej by sa zmestilo aj 5-ročné dieťa. Zdravotníci boli úplne ohromení vzhľadom Tomma Tennenta pri narodení. Tommov otec zdieľal ich úžas. Cesta, ktorú od tej chvíle prešli, bola poznačená náročnými zážitkami a hlbokými emóciami.

V roku 1993 na juhovýchode Austrálie došlo k mimoriadne zriedkavej udalosti. Bábätko menom Tomm Tennent všetkých prekvapilo. Už pred jeho narodením ultrazvuky naznačovali niečo mimoriadne nezvyčajné, čo spôsobilo, že jeho rodičia uvažovali, či by mali pokračovať v tehotenstve alebo nie. Našťastie Tommov otec Geoff Tennent urobil premyslené rozhodnutie. „Tak trochu sme o tom diskutovali a rozhodli sme sa, že čo má byť, to bude,“ uviedol.

Zdroj: 60 Minutes Australia / Youtube

Žiadne množstvo testov alebo lekárskych hodnotení nemohlo nikoho adekvátne pripraviť na závažnosť Tommovho stavu. Keď ho rodičia na pôrodnej sále prvýkrát uvideli, boli úplne ohromení. Debbie Tennent, jeho matka, neverila vlastným očiam, keď jej ho priložili na hruď. „Srdce mi siahalo až po hrdlo, no zároveň bolo krásne ho objať,“ povedala. Lekári boli zmätení.

Zdroj: 60 Minutes Australia / Youtube

Keďže príčina zostávala nepochopiteľná, nebola známa žiadna liečba ani riešenie. Ich jedinou nádejou bolo, že s pribúdajúcim vekom sa prirodzene vyvinie do jeho kože a vrásky budú postupne ubúdať. Zostal hospitalizovaný približne dva a pol mesiaca, čo pre výskumníkov predstavovalo značnú výzvu.

Zdroj: 60 Minutes Australia / Youtube

Zistili, že Tomm mal v tele nadbytok kyseliny hyalurónovej, podobne ako šteniatka Shar Pei. Jeho hladiny tejto látky boli výrazne zvýšené v porovnaní s normou. Je zaujímavé, že ako Shar Pei starne, hladina kyseliny hyalurónovej v nich klesá, čo vedie k zmenám na ich koži. Lekári verili, že podobná premena môže časom nastať aj u Tomma. Doktor Andrew Ramsden predpovedal, že Tommov stav sa s pribúdajúcim vekom pravdepodobne zlepší, a jeho prognóza sa ukázala ako presná. Postupom času sa Tommov stav skutočne zlepšil, presne ako lekár predpokladal.

Zdroj: Tomm Tennent / Facebook

Vo svojich raných rokoch sa Tomm stretával s problémami ako je napríklad šikana. Ako však rástol, jeho menšie fyzické rozdiely boli menej výrazné v porovnaní s tým, keď sa narodil. Od Tommovho narodenia ubehli tri desaťročia a lekári zostali v úžase. V oblasti sociálnych médií o ňom zostáva veľa neznámeho a Tommov súčasný život sa zdá byť trochu záhadou. Pohľad do jeho profilu na Facebooku však odhaľuje, že je zjavne šťastne ženatý. Tomm sa na svojej facebookovej stránke podelil o hlbokú myšlienku: „Život je jednoduchý. Robíš rozhodnutia a nepozeráš sa späť.“

Zdroj: Tomm Tennent / Facebook

ZDROJ

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre