in

Dieťa z albumu Nevermind od Nirvany znovu oživilo súdny proces po tom, čo žalovalo kapelu za „nahý obal“

Súdny proces vznesený proti rockovej skupine Nirvana chlapíkom, ktorý sa objavil na obale ich legendárneho albumu Nevermind, keď bol ešte dieťa, bol obnovený. Spencer Elden, teraz 32-ročný, podal žalobu na Nirvanu s tvrdením, že skupina zverejnila obrázky sexuálneho zneužívania detí. Na obale albumu je štvormesačný nahý Elden, ktorý chytá dolárovú bankovku na háčiku.

Obvodný odvolací súd USA zrušil rozhodnutie nižšieho súdu, že Elden čakal príliš dlho na to, aby podal svoj prípad proti kapele. Súd však nezvážil, či obálka albumu porušila nejaké zákony alebo nie. Eldenov právnik Robert Lewis povedal, že jeho klient je „veľmi spokojný s rozhodnutím a teší sa na svoj deň na súde“. Právnik Nirvany Bert Deixler povedal: „Tento procesný neúspech nemení náš názor. Budeme brániť tento bezdôvodný prípad s vervou a očakávať, že zvíťazíme.“

Zdroj: Sputnik news

Eldenov právnik tvrdí, že obžalovaní „vedome vyrobili, vlastnili a inzerovali komerčnú detskú pornografiu zobrazujúcu Spencera a vedome za to dostalávali peniaze. Napriek týmto poznatkom obžalovaní neurobili primerané kroky na ochranu Spencera aby zabránili jeho rozsiahlemu sexuálnemu vykorisťovaniu a obchodovaniu s ním“.

V žalobe sa uvádza, že jeho rodičia nikdy nepodpísali oprávnenie na použitie fotografie a od každého zo 17 obžalovaných požaduje 150 000 dolárov alebo bližšie nešpecifikovanú náhradu škody, ktorá sa má určiť.

Sudca v Los Angeles minulý rok rozhodol, že prípad by mal byť zamietnutý, pretože Elden ho nepredložil do 10 rokov odkedy sa o obálke albumu dozvedel. Odvolací súd však zistil, že ich stále môže žalovať za novšie repliky obalu vrátane znovu vydanej verzie albumu v roku 2021.

Zdroj: Pinterest

Bývalý bubeník Nirvany a hviezda skupiny Foo Fighters Dave Grohl sa už predtým podelil o svoje myšlienky pre tento prípad. V rozhovore pre The Sunday Times Magazine v roku 2021 povedal: „V určitom bode sa to, žiaľ, stane bežným.“ Dodal: „Myslím si, že je toho oveľa viac, na čo sa tešiť a oveľa viac v živote, ako len utápať sa v takýchto veciach.“ Čo sa týka toho, ako by mohol byť obal prerobený pre ďalšie reedície, hudobník povedal: „Mám veľa nápadov, ako by sme ten obal mohli zmeniť, ale uvidíme, čo sa stane… Som si istý, že prídeme s niečím dobrým.“

ZDROJ

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre