in

„Dojčím svoje 9-ročné dieťa napriek tomu, že mi ľudia hovoria, že je to zlé. Ona to stále chce.“

To, ako dlho dojčíte svoje dieťa, je každého osobná voľba, ale ukazuje sa, že ľudia majú na to stále silné názory. Pokiaľ ide o dojčenie, tak je to najzdravšie kŕmenie, ale jedna žena bola online kritizovaná po tom, čo priznala, že stále dojčí svoje deväťročné dieťa.

Zdroj: Andrea Piacquadio/Pexels

Podľa NHS sa odporúča dojčiť svoje dieťa tým, ktorí si to môžu/zvolia, až do dvoch rokov – no niektorí v tom pokračujú aj neskôr. Jedna žena vysvetlila, že jej dieťa to celkom baví a nechce, aby prestala. Na stránke Quora sa spýtala: „Stále dovoľujem svojej deväťročnej dcére, aby sa odo mňa dojčila, a ona neprestane, kým nebude chcieť. Podporuje ma niekto?“

Zdroj: cottonbro studio/Pexels

Jedna odpoveď znela: „Ak sa rozhodnete dojčiť, odporúča sa, aby deti konzumovali iba materské mlieko približne počas prvých šiestich mesiacov svojho života. Potom sa odporúča, aby boli naďalej dojčené dva roky popri jedení iných jedál.“

Zdroj: Alina Skazka/Pexels

Podľa National Childbirth Trust môžete dojčiť svoje dieťa tak dlho, ako si budete priať, no môže prísť čas, kedy budete chcieť prestať – tomu sa hovorí odstavenie. Pre niektoré ženy to znamená zníženie počtu dojčení a zavedenie pevnej stravy.

Zdroj: Pixabay/Pexels

Malo by sa to diať postupne a nie ako náhrada materského mlieka na začiatok. Keď si zvyknú na pevnú stravu a prijímajú asi tri takéto krmivá denne, môžu z toho začať získavať nutričné ​​výhody a viac sa na to spoliehať pri svojom raste a vývoji.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre