in

Expert na spánok sa vyjadril, ktoré ovocie by ste mali zjesť pred spaním, aby ste rýchlejšie zaspali

Všetci poznáme situáciu, kedy sme unavení, ale spánok nie a nie prísť. Expert na spánok však prišiel s radou, ktoré ovocie vám pomôže rýchlejšie zaspať. Možno ho máte doma aj vy!

Zdroj: Jane Trang Doan/Pexels

Odborníci vysvetlili, že nedostatok spánku v dôsledku zlého spánkového plánu môže viesť k nespočetným zdravotným problémom a tiež znižuje fyzickú a duševnú výkonnosť počas dňa. A to bez zmienky o negatívnych účinkoch na vašu náladu, keď sa cítite unavení.

Zdroj: Ian Turnell/Pexels

Existuje však ovocie, ktoré môžete zjesť predtým, ako si zaspíte, vďaka čomu sa budete cítiť oveľa lepšie, keď sa ráno zobudíte. Kiwi je fantastický spôsob, ako si pred spaním odpočinúť, a ako sa vďaka nemu budete z dlhodobého hľadiska cítiť lepšie.

Zdroj: PhotoMIX Company/Pexels

Vedci povedali: „Kiwi je už mnoho rokov súčasťou rutiny pred spaním u mnohých ľudí a veda potvrdzuje hodnotu kiwi ako pomôcky pri spánku. Štúdie ukázali, že kiwi môže pomôcť zlepšiť kvalitu spánku, načasovanie spánku a efektivitu spánku po mesiaci pravidelnej konzumácie tohto ovocia pred spaním. Kivi obsahuje vysoké množstvo serotonínu a antioxidantov, ako aj vitamíny ako folát a vitamín B, ktoré môžu pomôcť pri liečbe porúch spánku, ako aj pri zmene spánkového plánu.“

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre