in

Fanúšikovia majú šokujúce teórie o filme Sám doma – ako si Kevinov otec dovolil platiť obrovský dom a dovolenku pre celú rodinu?

Fanúšikovia filmu Sám doma prišli s dosť znepokojivou teóriou o tom, ako si rodina McCallisterovcov mohla dovoliť svoj veľký dom a výlet do Paríža s deviatimi ľuďmi.

25. december sa nezadržateľne blíži a tak je ideálny čas na to, aby ste sa naladili na sviatočnú atmosféru a pozreli si svoje obľúbené vianočné filmy. A všetci vieme, že jeden z najobľúbenejších vianočných filmov je práve Sám doma, ktorý – verte či nie – vyšiel pred 33 rokmi.

s_herman/flickr

Čím častejšie ho ale pozeráte, tým viac sa sami seba pýtate, ako si Peter McCallister mohol dovoliť taký obrovský dom a dopriať celej rodine vianočný výlet do Paríža. Niektorí fanúšikovia si myslia, že odpoveď poznajú, a zároveň vysvetľujú, ako sa mladý Kevin dokáže ubrániť dvom dospelým mužom.

Brian Rooney, ktorý o tejto teórii hovorí na svojom kanáli TikTok, prechádza „dôkazy“ a verí, že všetko nasvedčuje tomu, že je to pravda.

@roon_tang Don’t step to Kevin #homealone #homealonemovie #homealonememes #movies #fantheory #fantheories #comedy #satire #rant #kevinmccallister ♬ original sound – Brian Rooney

 

Vysvetľuje to takto: „Existuje jedna teória od fanúšikov, ktorá hovorí, že Peter McCallister bol mafiánsky boss, a že Harry a Marv boli z konkurenčnej rodiny a chceli sa pomstiť, a preto prepadli blok. Myslím, že to dáva zmysel.“

Ďalej hovorí, prečo mu to dáva zmysel.

„Myslím, že celá teória o Kevinovom otcovi ako mafiánovi dáva úplný zmysel už len na základe Kevinovho správania,“ hovorí. „Keď Kevin zistil, že Harry a Marv sa chystajú vykradnúť jeho dom, ani ho nenapadlo, aby niekedy zavolal políciu. Kevin sa držal kódexu: Toto je môj dom. Musím ho brániť. To je tá najviac mafiánska  veta vôbec. Nakoniec sa s políciou vôbec nerozprával. Nedal im žiadnu výpoveď. Jednoducho držal jazyk za zubami. To je nejaký kód mafiánov, ktorý sa musel naučiť od svojho otca, mafiánskeho bossa.“

anarchosyn/flickr

Nie všetci však súhlasia. Ďalší používatelia komentujúci klip poukázali na to, že vo filme Petrov brat povedal, že za výlet platil on.

Jeden z nich uviedol: „Dovolenku zaplatil otcov brat. A vtedy boli domy oveľa cenovo dostupnejšie.“

„Kevinov otec nezaplatil za výlet do Paríža. Zaplatil to otcov brat. Zopár ľudí si nevšimlo tú konverzáciu medzi nimi, lebo to bolo viac-menej v pozadí“ povedal ďalší.

Brian Rooney/tiktok

Plagát z videa však naznačuje, že možno bol mafiánskym bossom, ale niekto iný navrhol, že možno pracoval ako mafiánsky právnik. Ďalší sa pridávajú k teórii, ktorá čerpá zo spojitosti s tým, že Kevin vo filme sledoval v TV mafiánsky film a niekto dokonca čerpá zo spojitosti s jeho účinkovaním v seriáli Sopranovci.

„Nehovoriac o tom, že ich nechal zatknúť u susedov a pri telefonáte predstieral, že je od susedov,“ povedal fanúšik.

Ďalšia osoba však dodala: „Kevin spoznal Harryho, keď išiel domov z obchodu, ako policajta zo začiatku filmu, keď prišiel k nim domov a preto policajtom nedôveroval.“

TrailersPlaygroundHD/youtube

Ďalší poukázali na to, že Peter pracoval v skladoch a Kevinova mama bola módna návrhárka. Takže hoci teórií je veľa, žiadna nemusí byť správna, no určite sú všetky zábavné.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre