in

Fanúšikovia tento triler s Hughom Jackmanom označili za najlepší film o únose. Jeho atmosféra vás vraj nenechá dýchať (+ trailer)

V rebríčku sa objavili filmu ako Mlčanie Jahniat, Oldboy, 96 Hodín či V ako Vendeta. Ani jeden z nich to však nedotiahol na prvé miesto. To si vyslúžil film s Hugh Jackmanom a Jakeom Gyllenhaalom z roku 2013. Hoci je to tak už 11 rokov starý film, v očiach divákov ho zatiaľ žiaden iný neprekonal.

Oficiálna synopsa znie: „Keď sa Kellerovi Doverovi stratí dcéra a jej kamarátka, vezme veci do vlastných rúk, keďže polícia sleduje viacero stôp a tlak sa stupňuje.“

Zdroj: Alcon Entertainment

Film sa nazýva Prisoners (Unesené) a spadá pod žánre trileru, psychologického filmu a kriminálnej drámy. Režíroval ho Denis Villeneuve, ktorý stoji aj za filmami ako sú Duna, Blade Runner 2049 či Prvý kontakt.

Rozšírený popis filmu znie: „Keller Dover (Hugh Jackman) je drsný chlap, ktorý stojí oboma nohami pevne na zemi a len tak niečo ho nedokáže vyviesť z miery. Lenže keď na Deň vďakyvzdania ktosi unesie jeho malú dcérku Annu (Erin Gerasimovich) a jej kamarátku Elizu (Zoë Soul), jeho život, pokoj i vyrovnanosť sa v jedinej sekunde zosypú ako domček z karát! Začne sa horúčkovité pátranie, ktoré vedie mladý, ambiciózny detektív Loki (Jake Gyllenhaal). Nájde sa síce množstvo rôznych, na prvý pohľad sľubných stôp, tie však akoby nikam neviedli… Už i tak dosť zlá situácia sa nebezpečne vyhrotí, keď je Loki nútený jediného podozrivého, duševne zaostalého Alexa Jonesa (Paul Dano), prepustiť pre nedostatok dôkazov na slobodu. Zúfalý Keller sa totiž rozhodne vypátrať pravdu i dcériných únoscov na vlastnú päsť – a toto rozhodnutie ho zavedie na nemilosrdnú cestu pokrútenej spravodlivosti, v ktorej je sám žalobcom, sudcom katom!“

Zdroj: Alcon Entertainment

Reakcia divákov

„Táto kriminálka má atmosféru, ktorá vás často nenechá ani dýchať. Výborný scenár, skvelé herecké výkony – proste v tomto žánre (ktorý sa tak často zas netočí) filmu sa nedá takmer nič vytknúť,“ napísal v recenzii jeden divák a nebol jediný, kto počas tohto filmu zadržiaval dych.

„Mrazivý triler, ktorý už tu nebol veľa rokov. Fincherovsky temná atmosféra, ktorá nenechá diváka vydýchnuť,“ prezradil druhý.

„Už dlho som nevidel tak dokonalé spojenie detektívneho trileru a psychologickej, miestami až filozofickej drámy. Bez debaty 5/5,“ ohodnotil tretí.

„Tak toto je triler! Mrazivý, na nervy brnkajúci, depresívni,“ zhrnul ďalší.

Zdroj Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre
Morphium666
17 dni dozadu

Tento triler je bezpochyby jeden z najlepších. Napínavý je bravúrne a pocuchá nervy kvalitne, prinúti diváka porozmýšĺať ako by konal on sám ..milujem tento film…10/5 . Videl som ho už 3x😉👍

Last edited 17 dni dozadu by Morphium666