in

Fazuľa na toaste prehráva s kebabom súťaž o najobľúbenejšie jedlo v Európe – figuruje tam aj slovenské jedlo

Turecko a Anglicko sa proti sebe postavili v súboji o lepšie národné jedlo. Anglicko súťažilo s fazuľou na toaste a Turecko s ich slávnou pochúťkou – kebabom.

Zdroj: RDNE Stock project/Pexels

Turecko triumfovalo v tomto letnom európskom turnaji, kde sa proti sebe postavili národné jedlá. Obľúbené Anglicko domácej krajiny – s fazuľou na toaste – sa opäť umiestnilo na druhom mieste, pretože kebab bol zvolený za „najobľúbenejší“, „najuspokojivejší“ a najlepšie jedlo, ktoré si môžete vychutnať spomedzi 24 krajín.

Zdroj: NastyaSensei/Pexels

Za kebab hlasovalo 75 000 zamestnancov Amazonu (28 %) v porovnaní s fazuľou na toaste (14 %) ako za jedlo číslo 1. Anketa tiež odhalila nasledovné:

  1. Z tých, ktorí hlasovali za kebab, viac ako POLOVICA (54 %) pripúšťa, že si ho dáva aspoň raz za týždeň…zatiaľ čo jeden zo šiestich (17 %) ho má každý deň.
  2. Jeden z piatich, ktorí hlasovali za fazuľu na hriankach, jedol jedlo aspoň raz týždenne.
  3. Hoci turnaj nevyhrali, hitom boli aj slávne talianske cestoviny carbonara, ktoré sa umiestnili na druhom mieste ako „najuspokojivejšie“ jedlo, pričom španielska paella nezostala pozadu s 10 % hlasov.
  4. Francúzsko v prieskume prepadlo – so svojím slávnym fazuľovým gulášom, cassouletom, získalo len 1 %.
  5. Česká Svíčková (sviečková polievka), holandská Nieuwe (surový sleď), chorvátsky Crni rižot (čierne rizoto) a slovenská Kapustnica (kyslá kapusta a klobása) skončili s nulovým bodom.
Zdroj: Anh Nguyen/Pexels

Prieskum bol súčasťou série Chatterbox od Amazonu a bol spustený ako doplnok k videám Amazon Euro Food Cup – ktoré sa začínajú dnes, keď hostiteľská krajina Nemecko a jeho currywurst čelí škótskemu haggis.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre