in

Film „Timestalker“ od režisérky Alice Lowe je komediálna fantasy romanca o reinkarnácii

Už je to pekných pár rokov, čo Alice Lowe vypustila do sveta svoj režijný debut – Prevenge z roku 2016, prenatálny slasher film, ktorý napísala, režírovala a hrala v ňom počas vlastného tehotenstva.

V roku 2024 je späť so svojím dlho očakávaným nasledovníkom Timestalker – úplne inou, ešte ambicióznejšou funkciou, ktorá prekračuje nielen hranice žánrov, ale aj samotný čas a priestor.

Zdanlivo ide o komediálny milostný príbeh odohrávajúci sa vo viacerých časových obdobiach, v ktorých sa postavy, ktoré hrajú Lowe a Aneurin Barnard, nachádzajú v priebehu vekov v rôznych životoch – inšpirujúc sa všetkým od Barryho Lyndona po Working Girl.

„Je to dosť ťažké opísať film,“ smeje sa Lowe a rozpráva o tom, čo má tentoraz pripravené. „Je to romcom, je o reinkarnácii a fantázii – a svojím spôsobom je to tak trochu milostný list kinematografii, pretože každé historické obdobie je založené na inom filmovom žánri alebo trópe. Čo bola super zábava.”

Zdroj: Jordan Benton/Pexels

Medzi tieto historické obdobia patrí gruzínske Anglicko, jakobovské Škótsko, samotný úsvit času – plus pohľad do dystopickej budúcnosti.

„Timestalker“, príbeh ohýbajúci čas, je dokonalým prostredím pre hravú filmovú tvorbu, kde kolízia historických období umožňuje množstvo vizuálnych štýlov.

Zdroj: Stas Knop/Pexels

„Film nie je celkom typická dobová dráma – bude tu zvláštny pohľad na niečo, čo je anachronické,“ hovorí režisérka. Časom skákajúca, komediálna fantasy romanca s návalmi pulzujúceho hororu? Znie to ako z filmu Alice Lowe.

Timestalker príde do kín koncom roka 2024.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

V európskej sieti hotelov sa našli zubné protézy, ale aj kostým klauna

Týmto ľuďom inštrukcie očividne nič nehovoria, pritom ide o jednoduchú vec (2. časť)