in

Firma si 10 rokov nevšimla a platila zamestnanca, ktorý za tento čas doslova nič nespravil

Spomínate si na dvoch týpkov, ktorých experiment s nosením reflexných viest dostal skoro všade ? S podobným príbehom sa spája príbeh Boba. Boba ktorý pomocou pera a dosiek prežil fakticky bezstarostných 10 rokov v práci.

Na webovej stránke Quora – kde ľudia kladú otázky a dostávajú odpovede – zaznela raz otázka: “Mali ste niekedy prácu, v ktorej ste roky nič nerobili a nikto na to neprišiel ?”. Otázka zaznamenala množstvo odpovedí, no jedna z nich skutočne vyčnievala. Zamestnanec oceliarní Shayne v nej opisuje príbeh kolegu Boba. Toho chlapíka ktorý sa prechádza hore dole po sklade s perom a doskami, prezerá si nálepky na bedniach a čumí na plné palety. Chlapíka ktorého mal každý rád. Bol milý, zaujímal sa o šport, vychádzal so svojimi kolegami aj vedením. Jednoducho typ človeka čo si obľúbite.

Poďme k veci. Jedného dňa sa na schôdzi manažérov riešila otázka obsadenia istej pozície, na ktorú musel byť zamestnanec dostatočne šikovný a zabehnutý. Po chvíli premýšľania vyšlo z úst jedného: “Prečo nie Bob ?”. Všetci ihneď vedeli o kom je reč a kývali hlavou, že Bob by mal byť na túto pozíciu výborný kandidát.

Ďalšou otázkou teda bolo: “Okej, ktorý z vás ho má pod sebou ?”. A nikto nič. Začali sa pozerať jeden na druhého. “No tak, musí tu predsa pod niekým pracovať.” Stále sa nenašla odpoveď a týmto spôsobom zisťovanie ešte chvíľu pokračovalo.

Bob pracoval v oceliarňach, ktoré zamestnávali tisíce zamestnancov. Prvých 5 rokov pracoval v sekcii, ktorá sa stala zastaralou, a tak sa ľudia presunuli na iné pracovné miesta. S výnimkou Boba. Stratil sa pri prehadzovaní a zistil, že mu nikto z vedenia nevenuje pozornosť a všetkým to je jedno. Čakal či ešte vôbec dostane výplatnú pásku. Dostal. “No dobre, som zvedavý ako dlho to takto pôjde, kým si to všimnú”, povedal si Bob. Takto “odrobil” desať rokov. Desať rokov bez toho, aby mu vedenie pridelilo prácu.

Táto udalosť sa šírila naprieč celou spoločnosťou a dostala sa až k jej prezidentovi, ktorý sa však na nej mohol len dobre zasmiať. Bob bol prepustený, no HR mu muselo ponúknuť dobrý odstupný balíček. Bol predsa zamestnancom celých 15 rokov a nebola jeho chyba, že nemal čo robiť.

 

Zdroj

   
guest

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Zopár memečiek, ktoré vznikli aby ti spríjemnili dnešný deň #584

Žena zaspávala s hroznou bolesťou hlavy a ráno sa prebudila s cudzím prízvukom + VIDEO