in

George Clooney sa ako režisér nového filmu „The Boys in the Boat“ rozhovoril o jednom zo svojich prvých zamestnaní: „Pracoval som s tabakom za 3,30 dolára na hodinu“

Najnovším filmom Georgea Clooneyho ako režiséra je The Boys in the Boat, inšpiratívny skutočný príbeh o veslárskom tíme z Washingtonskej univerzity z roku 1936, ktorý prekonal všetky šance na účasť na letných olympijských hrách v Berlíne.

Film bol adaptovaný z najpredávanejšej knihy Daniela Jamesa Browna a je skutočným smoliarskym príbehom o skupine mladých mužov, ktorí prekonali neuveriteľné protivenstvá na vrchole Veľkej hospodárskej krízy.

Podľa Browna mu Clooney zavolal na začiatku produkcie, aby mu vysvetlil, ako mu jeho osobná skúsenosť pomohla pochopiť ducha knihy.

Zdroj: Georges Biard/Wikimedia

Clooney vyrastal s obmedzenými financiami na malej tabakovej farme, ktorú vlastnili jeho starí rodičia v Kentucky; ako dieťa zberal tabak, aby zarobil peniaze. Vypočutie Clooneyho príbehu posilnilo Brownov dojem, že víťaz Oscara prednesie príbeh o vytrvalosti a jednote a pochopí podstatu príbehu.

„Pracoval som na tabakovej farme. Rezal som tabak za 3,30 dolára na hodinu, a to je v poriadku,“ potvrdil Clooney pre Vanity Fair na pondelkovej premiére filmu v Los Angeles. „Takto som si zarobil na živobytie. Nemali sme peniaze, ale nikto nemal peniaze. Nikto si nemyslel, že sme chudobní. Všetci sme len prežívali deň.“

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa George Clooney (@georgeclooney.official__)

Chlapci vo filme naozaj tvrdo pracovali z núdze. Veslovali, pretože to bol jediný spôsob, ako mohli zostať na vysokej škole.“ Clooneyho športová dráma, ktorá sa otvára v kinách na Vianoce, sa sústreďuje na Joea Rantza, ktorého stvárnil Callum Turner, ktorého v mladom veku opustil jeho otec a nevlastná matka a žije v chudobnej štvrti.

Získa miesto vo veslárskom tíme svojej univerzity a pripojí sa k ôsmim ďalším s rôznym zázemím, aby vytvorili jednotku 9 mužov a nakoniec nerozbitné puto.

„S príbehom som sa stotožnil hlavne preto, že sa mi páčila myšlienka ľudí, ktorí sa snažia nájsť spôsob, ako prežiť,“ povedal Clooney. „Téma filmu sa skutočne povznáša nad nepriazeň osudu a film hovorí o myšlienke, že sme v tom všetci spolu. Keď sa budeme navzájom podporovať, tým lepšie sa budú mať všetci ostatní a tým lepší budete aj vy.“

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa George Clooney (@georgeclooney.official__)

Joel Edgerton hrá trénera Al Ulbricksona, nezmyselného muža, ktorý má za úlohu premeniť svoju neskúsenú veslársku posádku na profesionálny tím, ktorý sa môže rovnať ich súperom na najvyššej úrovni a zároveň prekonávať ohromujúce ekonomické rozdiely s bohatými školami.

Austrálska hviezda považovala dej filmu za príťažlivý. „Osobne si myslím, že sa cítim ako smoliar vo všetkom, čo robím,“ povedal Edgerton. „Som preplnený pochybnosťami o sebe, ale to ma motivuje k tvrdej práci. Každý má svoje vlastné prekážky okolo osobných pochybností o sebe a cítim sa ako podvodník, a myslím si, že to je dôvod, prečo vždy, keď vidíme príbeh o ľuďoch, v nich vidíme samých seba.“

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa George Clooney (@georgeclooney.official__)

Clooney, ktorý cituje film Roberta Redforda The Natural ako jeden zo svojich najobľúbenejších filmov všetkých čias, bol smoliar, keď prvýkrát začal svoju kariéru v Hollywoode pred takmer 40 rokmi.

„Keď som začínal, nebolo to vôbec jednoduché. Bol som zapojený do toľkých neúspešných televíznych pilotných projektov,“ povedal Clooney. „Až na pohotovosti sa moja kariéra zmenila. Veľa z toho, čo robím [ako herec], je len šťastie a mal som šťastie po väčšinu svojho života. Myslím, že každý sa vždy cíti tak trochu ako smoliar.“

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre