in

Google čelí žalobe, pretože muž spadol aj s autom z rozbitého mosta, keď slepo nasledoval Google Mapy

„Ak ti niekto povie, aby si skočil z mosta, tak skočíš?“, veta, ktorú použila takmer každá mamka, keď sme tvrdili, že nás niekto z kamarátov presvedčil urobiť nejakú hlúposť. V tomto prípade ale mužovi teoreticky povedal hlas v Google navigácii, aby skočil z mosta, a on naozaj skočil, aj s autom. Nechtiac.

Zdroj: Pexels / Pixabay

Navigačný systém nezaregistroval poruchu mosta a neaktualizoval túto informáciu. A Philip Paxson zo Severnej Karolíny slepo veril tomuto navigačnému systému bez toho, aby sa pozrel na cestu pred seba.

Zdroj: Pexels / Alan Cabello

Most pred ním bol totiž prepadnutý a diera nebola teda práve najnenápadnejšia. Nebola to však čerstvá diera, tento most bol nepriechodný už 9 rokov, a Google mapy by po správnosti nemali človeka navigovať cez nepriechodný úsek.

Zdroj: Youtube / Saltz Mongeluzzi Bendesky

Paxson šoféroval domov z narodeninovej oslavy svojej dcéry, ktorá sa odohrávala na mieste, na ktorom sa veľmi dobre nevyznal, a preto sa rozhodol použiť navigáciu.

Nikto by však nečakal, že ho navigácia povedie doslova na druhú stranu, pretože Paxson pri zrútení sa z mosta vo svojom aute prišiel o život.

Zdroj: Youtube / Saltz Mongeluzzi Bendesky

Hovorca spoločnosti Google vyjadril rodine úprimnú sústrasť. Spoločnosť vraj mrzí, čo sa stalo, a sľubujú podobné chyby v systéme napraviť.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre