in

Pravda, či len mýtus? Jedna postava zo ságy Harry Potter existuje aj v skutočnom živote!

Pre niektorých z vás to možno nebude príjemné zistenie, ale čarodejnícky svet Harryho Pottera nie je skutočný. Napriek tomu však mnohých fanúšikov možno zaujme, že jedna postava z tohto magického sveta existuje aj v tom skutočnom. 

Keď autorka kníh o Harrym Potterovi písala prvý diel, použila meno skutočného človeka. V prvej časti Harry Potter a kameň mudrcov J. K. Rowlingová označila za výrobcu kameňa mudrcov muža menom Nicolas Flamel. Táto postava sa neskôr objavila aj vo filmoch Fantastické zvieratá a ich výskyt. 

Autor tejto fotografie je Ilona Higgins

Nicolas Flamel žil v 14. storočí a bol to francúzsky obchodník a pisár. V 17. storočí sa prvýkrát objavili správy, že sa naučil alchymistické tajomstvá od židovského hovorcu, keď bol na ceste do Santiaga de Compostela.

Francúzovi sa po objavení mýtickej alchymistickej látky pripisuje nesmrteľnosť. Kameň mudrcov sa preto nazýva aj elixír života, ktorý sa používa (okrem iného) aj na omladzovanie.

Okrem filmov o Harrym Potterovi a Fantastických zveroch bol Flamel zobrazený aj v iných dielach. Spomeňme napríklad román Notre Dame de Paris, Fullmetal Alchymist, Tajomstvá nesmrteľného Nicholasa Flamela alebo As Above, See Below. 

Niektorí tvrdia, že neexistuje skutočný dôkaz, že by sa Flamel skutočne podieľal na alchýmii a že je to všetko len mýtus alebo legenda, ktorá sa budovala v priebehu storočí. Ale napriek tomu, pokiaľ ide o skutočné meno osoby vo filmoch, zdá sa, že je to najskutočnejšie, aké obsahuje sága Harry Potter.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre