in

Herec Lee Sun-kyun z oscarového filmu Parazit bol nájdený mŕtvy uprostred drogovej razie

Lee Sun-kyun, juhokórejský herec, ktorý hral v oscarovom filme Parazit a v seriáli Dr. Brain na Apple TV+, zomrel vo veku 48 rokov a zrejme spáchal samovraždou. Juhokórejská tlačová agentúra Yonhap informovala, že Leeho našli mŕtveho v aute v parku v Soule v stredu ráno miestneho času.

Zdroj: NewsInStar/Wikimedia

Yonhap uvádza, že Leeho manželka nahlásila polícii, že herec odišiel z domu a že našla niečo, čo vyzeralo ako samovražedný list. Správy miestnych médií poznamenali, že Lee bol vyšetrovaný pre obvinenia, že užíval nelegálne drogy.

Pokračujúci zásah juhokórejskej vlády proti tvrdým drogám v posledných týždňoch viedol k sérii obvinení proti významným ľuďom vrátane hercov, spevákov, socialistov a dedičov najbohatších rodín v krajine. K-popový spevák G-Dragon patrí medzi tých, ktorí boli zasiahnutí represáliami, hoci bol minulý týždeň zbavený akéhokoľvek previnenia.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Kdramas Unfiltered (@kdramadicttt)

Yonhap uvádza, že Leeho polícia vypočúvala trikrát, vrátane 19 hodín cez víkend, kvôli užívaniu marihuany a psychoaktívnych drog. Uvádza sa, že Lee od začiatku tohto roka viackrát navštívil Soulskú štvrť Gangnam, vrátane minulej soboty, kde údajne bral drogy.

Herec údajne povedal, že ho k drogám oklamala hosteska baru, ktorá sa ho potom pokúsila vydierať. Protidrogové zákony v Južnej Kórei sú notoricky prísne a zločiny sa zvyčajne trestajú najmenej šiestimi mesiacmi väzenia alebo až 14 rokmi pre recidivistov a dílerov.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa SRF News (@srfnews)

Lee, ktorého jeho fanúšikovia v Kórei pre svoj hlboký hlas nazvali „The Voice“, je západnému publiku najlepšie známy tým, že hral Park Dong-ik, patriarchu bohatej rodiny, ktorá vlastní dom, v ktorom sa odohráva Bongov čierny komediálny thriller Parazit z roku 2019. Lee získal cenu Screen Actors Guild Award spolu so zvyškom obsadenia Parasite.

Po Leeovi zostala jeho manželka, herečka Jeon Hye-jin, a ich dvaja synovia.

ZDROJ

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre