in

Holub, podozrivý zo špionáže pre Čínu, je prepustený indickou políciou po ôsmich mesiacoch zadržiavania

Holub obvinený z toho, že je čínsky špión, bol políciou očistený a vypustený späť do voľnej prírody. Vtáka zadržali policajti po tom, čo ho chytili v máji minulého roka neďaleko prístavu v Bombaji, informovala tlačová agentúra Press Trust of India.

Zdroj: jeff mathew/Pexels

Holub sa našiel s dvoma krúžkami priviazanými k nohám so slovami, ktoré vyzerali ako čínske. Detektívi mali podozrenie, že holub bol zapojený do špionáže a vzali ho medzi seba, neskôr ho poslali do Bombajskej nemocnice Bai Sakarbai Dinshaw Petit Hospital for Animals.

Po ôsmich mesiacoch v zajatí sa však ukázalo, že tvor bol pretekársky vták z Taiwanu, ktorý utiekol a odletel do Indie. Polícia potom schválila prevoz vtáka do Bombajskej spoločnosti pre prevenciu krutosti na zvieratách, kde lekári v utorok falošne obvineného vtáka prepustili na slobodu.

Zdroj: Mehmet Turgut Kirkgoz/Pexels

Holuby sa v histórii používali pri špionáži a boji, vrátane britských síl v prvej a druhej svetovej vojne na doručovanie správ. Holub menom Gustav priniesol prvé správy o dni D späť do Veľkej Británie po tom, čo korešpondent napísal správu a pripojil ju k vtákovi počas pristávania na pláži Sword v Normandii 6. júna 1944.

India tiež predtým vtáky zadržala z bezpečnostných dôvodov. V roku 2020 zachytila ​​podozrivá polícia v Kašmíre kontrolovanom Indiou holuba, ktorý patril pakistanskému rybárovi.

Zdroj: Gezeras Ph/Pexels

Vyšetrovanie ukázalo, že vták nebol špión a jednoducho preletel cez hranicu medzi krajinami. V roku 2016 bol zadržaný ďalší holub po tom, čo bol údajne nájdený s odkazom, ktorý sa vyhrážal indickému premiérovi Narendrovi Modimu.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre