in

Ideálne novoročné raňajky, ktoré vás po ťažkej noci postavia na nohy!

Ak sa vaša konzumácia alkoholu podobá nápojovému lístku vášho obľúbeného baru, je možné, že sa zajtra zobudíte s „menšou“ bolesťou hlavy. Každý z nás má svoje vlastné lieky na opicu, ktoré majú rôzne výsledky, ale ak hľadáte liek, ktorý podporujú odborníci, máme pre vás riešenie.

Photo of a Woman with a Hangover Sleeping
Autor tejto fotografie je Polina Tankilevitch

Nutričnej terapeutky Cary Shaw sme sa opýtali, čo by sme mali ráno zjesť, aby sme sa opäť cítili ako ľudia. Vysvetľuje, že vaše raňajky, po ťažkej noci, by mali splniť dve kľúčové úlohy: po prvé, potrebujete dostať hladinu cukru v krvi na normálnu úroveň a po druhé, chcete podporiť svoju úbohú pečeň, ktorá vykonáva väčšinu práce pri odbúravaní alkoholu.

„Ak ste veľa popíjali, najmä pivo alebo koktaily s vysokým obsahom cukru či sladkých miešaných nápojov, je pravdepodobné, že vaša hladina cukru v krvi bude do skorých ranných hodín stúpať,“ hovorí Cara. „Aby ste podporili hladinu cukru v krvi hneď na začiatku, zjedzte raňajky do 90 minút po prebudení, ale nezabudnite si vybrať možnosť s vysokým obsahom bielkovín.“

Selective Focus Photography of Several People Cheering Wine Glasses
Autor tejto fotografie je cottonbro studio

„Pokiaľ ide o pečeň, alkohol ju bude veľmi zaťažovať, takže detoxikácia bude potrebovať ďalšiu podporu. Tú môžete získať z dostatočného množstva bielkovín, ale aj vitamínov skupiny B a antioxidantov.“

Čo by ste si teda mali pripraviť v kuchyni? Sendvič so slaninou odložte, najlepšie raňajky sú plné zeleniny. Tu je recept na ideálne novoročné raňajky:

  • 3 vajcia pripravené na akýkoľvek spôsob, ktorý máte radi
  • ½ šálky šampiňónov dusených na olivovom oleji
  • ½ avokáda
  • Syr feta
  • paradajky
  • kvapka olivového oleja

Každá z týchto potravín môže vášmu telu ponúknuť podporu, ktorú bude rozhodne po dnešnej noci potrebovať.

Slice of Eggs on Cakes
Autor tejto fotografie je Jane Doan

Vajíčka sú dobrým zdrojom bielkovín a bohatým zdrojom cholínu, ktorý podporuje detoxikáciu pečene. Huby sú dobrým zdrojom vitamínov skupiny B, ktoré podporujú pečeň. Avokádo je zdravý tuk, ktorý je bohatý na živiny, ako je draslík a vitamín E, spolu s vlákninou, ktorá pomáha odstraňovať toxíny.

Feta poskytuje ďalšie bielkoviny a zdroj B12, ktorý vám dodá energiu po náročnej noci. Paradajky poskytujú antioxidanty a protizápalové vlastnosti, ktoré pomáhajú negovať účinky alkoholu. Olivový olej poskytuje polyfenoly a množstvo protizápalových vlastností, ktoré pomáhajú znižovať oxidačný stres, ktorý môže nadmerné množstvo alkoholu spôsobiť.

Autor tejto fotografie je Esranur Kalay

Samozrejme, musíte to doplniť veľkým množstvom vody, aby ste sa rehydratovali. Odporúčaná je tiež šálka čaju Matcha. Obsahuje oveľa menej kofeínu ako káva a je plná antioxidantov, ktoré telo povzbudia. Dôležité je dať si kofeínový nápoj po jedle, aby sa vám nezvýšila hladina kortizolu, čo je ešte dôležitejšie pri kocovine.

Zdroj 

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Jamie Dornan odhaľuje, že po úspechu filmu Päťdesiat odtieňov sivej mal stalkera

Zopár memečiek, ktoré vznikli, aby ti spríjemnili deň #1383: Kedy už konečne odídu?