in

Inšpiratívna cesta Dylan Mulvaney cez feminizáciu tváre až k transgender ikone

Dylan Mulvaney priznáva, že si uvedomila, že chce byť dievčaťom vo veku 4 rokov. Rozhodla sa premeniť svoj sen na realitu a vydala sa na cestu transformácie. Po zdieľaní svojej cesty na sociálnych sieťach sa nečakane stala trans ikonou a influencerkou, čo nikdy nepredpokladala.

Dylan Mulvaney je profesionálna herečka, komička a aktivistka za práva transrodových osôb. V roku 2020, keď sa ocitla bez práce a nemohla robiť to, čo milovala, stiahla si TikTok a myslela si: „Je to aplikácia pre deti.“

Hoci mnoho ľudí zdieľa svoje transcesty online, Dylan nikdy nevidela takú, ktorá by začala od úplného začiatku, a tak, aby vzala veci do vlastných rúk, začala natáčať videá, väčšinou pre svoju blízku rodinu a priateľov. Čoskoro nato sa videá stali sériou ako na to, ako aj zo zákulisia pre súčasných a budúcich trans ľudí, ktorí potrebovali odpovede. Napriek tomu je jej obsah pre každého, nielen pre LGBTQAI+ komunitu.

Zdroj: dylanmulvaney / Instagram

Najlepšie na tom je podľa nej vidieť, ako sa ľudia cítia inšpirovaní byť sami sebou, ako aj dostávať tisíce správ o nádeji, prijatí a podpore. Láska, ktorú dostáva, udržiava jej úroveň energie na vysokej úrovni. Spôsob, akým hovorí priamo k svojmu publiku, pôsobí ako FaceTime hovor s vaším najlepším priateľom. Jej priamy spôsob oslovovania kamery jeden na jedného v kombinácii s jej skutočným rozprávaním o jej každodennej skúsenosti vytvára okamžité puto s jej divákmi.

Zdroj: Zdroj: dylanmulvaney / Instagram

Operácia feminizácie tváre je široká škála procedúr, ktorých cieľom je zmeniť tvar tváre, aby vyzerala viac žensky. Môže to pozostávať z vecí, ako je vytvorenie menšieho čela posunutím vlasovej línie, zväčšenie pier a líc alebo úprava nosa, brady a čeľuste. Tieto techniky sa používajú na pomoc transrodovým ženám pri fyzickom prechode k svojmu rodu, ktorý si sami potvrdili.

Zdroj: Zdroj: dylanmulvaney / Instagram

Po krátkej prestávke na sociálnych sieťach sa Dylan vrátila s pôsobivým návratom, debutovala na odovzdávaní cien Grammy v roku 2023 a výsledky hovoria samy za seba. Stačí sa pozrieť nižšie.

Zdroj: Zdroj: dylanmulvaney / Instagram

„Cítila som, že to potrebujem. Chcem, aby sme všetci začali považovať FFS za tak dôležité ako inú zdravotnú starostlivosť potvrdzujúcu rod. A chcem, aby existoval vzájomný rešpekt – a nielen pre mňa, ale aj pre moju komunitu,“ povedala.

Zdroj: Zdroj: dylanmulvaney / Instagram

Nedávno bola Dylan ocenená ako „Žena roka“ podľa magazínu Attitude. Napriek tomu naďalej čelí nenávisti. Nedávno konečne aktualizovala svoj pas, ktorý oficiálne odráža jej ženské pohlavie. To opäť rozprúdilo medzi ľuďmi vlnu negativizmu. Dylan však vie, ako bojovať s negativitou a nepribrať si ju k srdcu. Je šťastná, že je teraz tým, kým je.

ZDROJ

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre