in

Jej vlasy majú viac než meter. Mamičku dvoch detí prezývajú Zlatovláska pre jej extrémne dlhé vlasy

Mamička z Ukrajiny vyzerá ako ozajstná princezná po tom, ako si nechala narásť vlasy. Pestuje si ich už od deviatich rokov a teraz strávi 2 hodiny starostlivosťou o ne. Inna Holovina je pritom len o čosi vyššia než je dĺžka jej vlasov. Píše o tom DailyStar.

Keď pred šiestimi rokmi otehotnela, rozhodla sa 36-ročná právnička vyskúšať, či si môže nechať narásť vlasy po členky. Teraz dvojnásobná mamička z Kyjeva na Ukrajine každý deň dodržiava zdĺhavú rutinu, aby sa uistila, že sú jej vlasy sú v najlepšom stave.

Inna si každé ráno rozčeše vlasy, použije kondicionér na rozčesávanie a potom večer zopakuje proces a ošetrí si končeky vlasov olejom a potom si ich zapletie, nasadí si hodvábnu čiapku a nakoniec ide spať. Často tiež používa masky na vlasy a masáže hlavy. 

„Väčšina dievčat, ktoré komentujú, že nechápu, prečo mám také dlhé vlasy, si myslí, že je pre mňa náročné sa o ne starať, ale v skutočnosti to tak nie je, viem sa o ne postarať veľmi rýchlo,“ povedala Inna.

„Moje vlasy sú však moja duša, moje svetlo, som na ne veľmi hrdá,“ dodala Inna, ktorá dostáva na vlasy veľa negatívnych komentárov. Ľudia jej dokonca píšu, že sa o vlasy stará viac ako o seba samú, čo nie je pravda a tak sa tieto komentáre snaží ignorovať.

„Väčšinu môjho publika tvoria muži, ich komentáre sú ako balzam na dušu. Píšu mi, že inšpirujem dievčatá, aby si nechali narásť vlasy, a myslím si, že som na dobrej ceste,“ vysvetlila mamička.

Inna nakupuje šampóny a masky na vlasy po litroch. Vydržia jej asi štyri mesiace a za každým ju stoja neuveriteľných 70 libier, teda viac ako 80 eur.

Inna na sociálnych sieťach radí, ako sa starať o vlasy a zdieľa svoj príbeh o tom, čo jej pomohlo vypestovať si takúto dĺžku. Dôležité je podľa nej poznať svoj typ vlasov a jesť vyváženú stravu.

A hoci nie je odborníčka, zdá sa, že v jej prípade to funguje. „Ak máte túžbu vypestovať si dlhé vlasy, nestrihajte si ich každé tri mesiace. Bude stačiť raz alebo dvakrát do roka,“ vyzvala ženy.

Inna zároveň vysvetlila, že si vlasy umýva každé tri až štyri dni a fénovanie jej zaberie 20 minút. Nechať vlasy vyschnúť len tak voľne je však oveľa zdĺhavejší proces.

„Moja mama mi od detstva vštepovala lásku k dlhým vlasom, takže som si ich kvôli nej nestrihala a potom som si uvedomila, že mať prirodzené, zdravé a dlhé vlasy je vzácnosť,“ prezradila Inna.

„Moja rodina je z mojich vlasov nadšená, len ich obdivujú. Nikto mi nikdy nepovedal ani neodporučil, že by som sa mala ostrihať. Väčšina mojich priateľov ma v skutočnosti volá Rapunzel,“ uzavrela mamička.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre