in

JTMJ: Vtipné príbehy, ktoré píše sám život #96 : Keď si myslíš, že nemáš na lepšiu.

V živote nás obklopuje nekonečný prúd príbehov, ktoré sa líšia svojou zložitosťou, emocionálnou hĺbkou a, samozrejme, ich koncami. Niektoré príbehy píšu sú doslova definíciou “happy endu“, iné  opisujú temné zákutia ľudskej psychiky. Avšak medzi týmito dvoma extrémami existuje fascinujúci svet príbehov, ktoré sa pohybujú v oblasti medzi tragédiou a komédiou, prinášajúc nám zmes smiechu a plaču. Tieto príbehy, s občas vtipnými, no väčšinou tragikomickými koncami, osvetľujú ľudskú podstatu a ukazujú nám, že život je zároveň absurdný, smiešny aj bolestný.

 

#1 

Dnes nám utiekol náš “čokoládový“ labrador. Môj otec si ho adoptoval, pretože chcel nejakého loveckého psa, ktorého sľúbil, že vycvičí a bude sa o neho starať. Nakoniec sme sa dohodli na nejakom menej náročnom psovi. Skončilo to ale tak, že ten pes bol maximálne netrénovateľný, pretože otec sa o neho vôbec nestaral a za všetko vinil mňa. 

 

#2

Som dospelý človek, ktorý je v situácii, že moja matka býva so mnou (nie ja s ňou). Dozvedela sa, že idem na 9-dňovú dovolenku a keď zistila, že nemôže ísť so mnou, tak sa vraj psychicky zrútila a šla k psychológovi. Minulý rok spravila to isté, keď som skončil vysokú školu a išiel som to osláviť s kamarátmi k moru. 

 

#3

Dnes ma začalo extrémne páliť v krku, pretože mám chronické vredy na uvule. Pri každom kúsku jedla, ktoré som jedol, sa mi tisli slzy do očí. Najlepšie na tom je ale to, že otec mi povedal, že som padavka a zhrnul si moje jedlo na jeho tanier. Teraz predstiera alergiu na každé jedlo len aby sa mi vysmieval. 

#4

Ako daňový pracovník a kontrolór som musel dnes povedať jednej staršej dáme, že dlží veľkú sumu na daniach. Dokonca ešte aj môj nadradený to musel skontrolovať, pretože tak vážne to bolo. Ukázalo sa, že si nárokuje na niekoľko výnimiek, na ktoré ale nemá nárok, pretože predtým navštevovala inú firmu, ktorú ale zatvorili, pretože robila daňové podvody. 

 

#5

Môj otec mi dnes dal poriadnu lekciu, pretože včera mama celú noc preplakala. A dôvod? Nechcel som s ňou pozerať film. Musel som ísť spať, pretože vstávam o šiestej ráno a nemal som energiu na to, aby som pozeral nejaký film. 

 

#6

Môj priateľ, s ktorým som už dva roky, sa mi dnes priznal s tým, že je so mnou vo vzťahu len preto, lebo si nemyslí, že má na lepšie dievča. 

 

 

zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre