in

Kabelka, menšia ako zrnko soli, bola predaná za viac ako 60 tisíc. Má na sebe logo známej značky

Kabelka, drobnejšia ako zrnko soli, bola predaná za 63 750 dolárov. Zelená kabelka má logo Louis Vuitton a podľa jej tvorcu je „dostatočne úzka na to, aby prešla uchom ihly“. Píše o tom HUFFPOST.

Taška bola, ako informoval Vogue, začiatkom tohto mesiaca vystavená v Paríži a to tak, že bola pripevnená pod mikroskopom.

Ako povedal pre The New York Times hlavný kreatívny riaditeľ MSCHF Kevin Wiesner, táto kabelka má slúžiť ako ukážka „nepraktickosti neustále sa zmenšujúcich luxusných kabeliek.“

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa MSCHF (@mschf)

Zelená taška vyrobená umeleckým kolektívom MSCHF so sídlom v New Yorku má rozmery 657 x 222 x 700 mikrometrov.

„Myslím si, že ‚kabelka‘ je zábavný predmet, pretože sa spája s niečím prísne funkčným,“ povedal Wiesner. „Ale v podstate sa stala šperkom.“

Mikroskopická kabelka bola predaná v aukčnom dome Joopiter, ktorý založil pánsky dizajnér Louis Vuitton a hudobný producent Pharrell Williams. Wiesner pre The Times povedal, že umelecký kolektív nepožiadal o povolenie použiť logo alebo dizajn Louis Vuitton.

„Sme veľkí fanúšikovia filozofie radšej prosiť o odpustenie než o povolenie,“ povedal Wiesner, ktorého umelecký kolektív pri niektorých ich dielach čelil právnym problémom.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre