in

Kamarátka ju pozvala na návštevu a potom ju vyúčtovala. Nakoniec jej zaplatila niekoľko stoviek eur

Dlhoročná kamarátka ju pozvala na návštevu a potom jej poslala detailný účet, v ktorom ju žiadala o viac ako 500 dolárov. Ženy sa kamarátili od ich šiestich rokov a tak ostala šokovaná, že jej kamarátka nielenže poslala vyúčtovanie, ale dokonca zarátala každý cent. Píše o tom portál Mirror.

Ak sa rozhodnete u niekoho ostať dlhšie, je normálne, že mu prispejete na stravu či benzín. Čo však nie je normálne, je dostať detailný účet. Presne to sa stalo 50-ročnej žene, ktorá šla navštíviť svoju kamarátku do zahraničia.

Kamarátka ženu a jej manžela pozvala, aby u nej týždeň ostali. Manželovi svojej kamarátky sa dokonca ponúkla, že usporiada oslavu jeho 50-tky, pretože počas ich návštevy bude oslavovať narodeniny.

Počas tohto pobytu si spravili aj výlet, aby si pozreli pamiatky v okolí a keďže sa dostali aj do iného mesta, rozhodli sa tam prespať. Tento pobyt v hoteli kamarátka bez slova zaplatila a vyzeralo to, že je nadšená, že ich môže pohostiť. 

To však nebola pravda.

Neskôr žene poslala kompletné vyúčtovanie s položkami:

  • 152,1 $ za ubytovanie v hoteli
  • 105 $ za benzín
  • 90 $ jedlo na narodeninovej oslave
  • 136,2 $ za prenájom auta
  • 21 $ za benzín
  • 6,5 $ za parkovanie v meste
  • 27 $ za parkovanie na letisku
  • Dokopy = 537,8 $

Žena chápala, že jej dala kamarátka preplatiť pobyt v hoteli aj prenájom auta, ostatné položky ju však šokovali. Benzín bol na účte dvakrát, keďže kamarátka zahrnula benzín, ktorý využila v meste, v ktorom býva a benzín, ktorý použili počas výletu. 

V prípade peňazí na oslavu, žena očakávala, že pôjdu s účtom na polovicu. Predsa len sa jej kamarátka ponúkla, že oslavu usporiada a žena si myslela, že to automaticky znamená, že aj prispeje na náklady.

Zdroj: Pexels

Skonštatovala: „To ma jednoducho ohromilo! Dala by som im pár stoviek na hotelovú izbu a narodeninové jedlo, ale žiadať od nás, aby sme zaplatili za benzín na cestu a parkovanie, je smiešne! Najmä tých mizerných 6,50 dolára! A to, že to nebolo len 500 dolárov, ale 537,80 dolárov! Požiadali nás, aby sme prišli na návštevu, a potom bez nášho vedomia celý čas počítali všetky veci, ktoré sme robili.“

Žena navyše dodala, že jej kamarátka u nej tiež kedysi bola na návšteve a ani ju nenapadlo takto jej zrátavať náklady. „Prišli a bývali u nás pred niekoľkými rokmi a určite som im nevyčíslila, koľko dlžili za potraviny ani benzín, ktorý sme minuli na ich vozenie! Keď niekoho požiadate, aby u vás zostal, potom za veci platíte vy!“

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre