in

Keď mala 15 rokov, uniesli ju. Kare sa napokon podarilo sériovému vrahovi ujsť, teraz šíri svoj príbeh

Viac ako dve desaťročia po tom, čo ju ako dospievajúce dievča uniesli za bieleho dňa so zbraňou v ruke, vyrozprávala žena, ktorá prežila, neuveriteľný príbeh o tom, ako unikla sériovému vrahovi. Jej odvážny čin pomohol vyriešiť vraždy ďalších dievčat.

Kara Robinson Chamberlainová z Južnej Karolíny v USA sa v priebehu minulého týždňa rýchlo stala virálnou internetovou senzáciou po tom, ako sa podelila o svoj príbeh o prežití, keď bola takmer 24 hodín držaná v zajatí, znášala sexuálne zneužívanie a potom unikla hnevu sériového vraha Richarda Evonitza.

„V roku 2002, keď som mala 15 rokov, ma z dvoru pred domom mojej kamarátky uniesol muž, o ktorom som neskôr zistila, že je sériový vrah,“ začala Kara prvú časť svojho príbehu.

@kararobinsonchamberlain Rapidfire FAQ bc i keep getting asked the same things 😝 #traumainthepast #faq #mystory #creatorsearchinsights ♬ original sound – Kara Robinson Chamberlain

Kara ako 15-ročná prespávala u jej najlepšej kamarátky. Jej kamarátka sa šla osprchovať a Kara šla von popolievať kvety jej mamy. 

„Dobrovoľne som sa ponúkla, že pôjdem von a polievam jej rastliny, to bolo rozhodnutie, ktoré navždy zmenilo môj život,“ povedala Kara. Krátko po tom, ako vyšla von, si všimla na ulici auto.

„Všimla som si to auto, pretože som mala 15 rokov, pripravovala som sa na získanie vodičského preukazu a venovala som pozornosť autám a snažila som sa rozhodnúť, aké auto chcem šoférovať,“ vysvetlila.

Muž, z ktorého sa vykľul neslávne známy Richard Evonitz, ďalej zastavil priamo na príjazdovej ceste jej najlepšej kamarátky, vystúpil z vozidla a spýtal sa, či sú nablízku nejakí rodičia, aby si mohli vziať nejaké časopisy.

Celá konverzácia prebiehala normálne a Kara nemala žiadne podozrenie až kým na ňu nevytiahol zbraň a nedonútil ju nastúpiť do kontajneru v zadnej časti jeho auta. „Cítila som, ako mi tú zbraň tlačí do krku. Okamžite som prešla do stavu boja alebo úteku,“ spomína Kara. Celý čas si v mysli opakovala, že to prežije.

@kararobinsonchamberlain #howitstarted #howitsgoing #survivor #tiktoktruecrime #inspirational #sometimesitblikethat #truecolors #strongertoday #itstartsontiktok ♬ Oh Klahoma – Jack Stauber

Evonitz nakoniec odniesol kontajner s Karou na svoj pozemok, kde ju omámil a potom ju 18 hodín držal v zajatí. „Bola som viackrát sexuálne napadnutá,“ priznala.

Evonitz držal svoju obeť v plastovej nádobe s guľôčkovým roubíkom v ústach, ale Kara presvedčila svojho únoscu, aby odstránil veko a roubík po záchvate paniky, keď zločinec telefonoval.

„Neskôr som zistila, že volal svojej manželke, ktorá bola mimo mesta,“ povedala statočná žena. Kara, ktorá bola spútaná a pripútaná lanom priviazaným k rámu postele svojho únoscu, počkala, kým Evonitz zaspal, a potom sa pokúsila o útek.

V druhej časti svojho príbehu motivačná rečníčka uviedla, že sa jej podarilo odpojiť karabínu, ktorá spájala popruh na nohách, a vykĺzla zo zajatia v skorých ranných hodinách, keď Evonitz ešte spal.

Spomenula si na to: „Išla som k vchodovým dverám a tie boli viac-menej len zabarikádované vecami. Odsunula som to čo najtichšie a najrýchlejšie, otvorila som dvere a utiekla som.“

@kararobinsonchamberlain Story time part 1 The story that put me where I am, made me who I am.
The story that doesn’t define me. The story that gave me something to overcome, something to talk about. Not the story that made me stronger. The story that’s over for him, but is still going for me. #mystory #truecrime #survivor ♬ original sound – Kara Robinson Chamberlain

Kara vbehla na cestu a pribehla k autu, ktoré šoférovali dvaja chlapi. Zastali a odviezli ju na policajnú stanicu. Po potvrdení svojej totožnosti pomohla preživšia strážcom zákona identifikovať bytový komplex, v ktorom bola držaná v zajatí.

Kara bola následne prevezená do nemocnice na vyšetrenie, po ktorom nasledoval výsluch, kde na základe fotografie identifikovala Evonitza.

Páchateľ sa nakoniec dal na útek. Napriek tomu Evonitz 27. júna 2002 zavolal svojej sestre Jennifer a priznal sa, že spáchal „viac zločinov, než si dokázal spomenúť“, a potom si s ňou dohodol stretnutie v IHOP v Jacksonville na Floride.

Neskôr v ten deň Evonitza obkľúčila polícia na Bayfront Drive v meste Sarasota na Floride, kde ho vyzvala, aby sa pokojne vzdal, ale po vypustení policajného psa sa vrah zastrelil a o 22.52 hod. bol vyhlásený za mŕtveho.

Príbeh preživšej bol 11. novembra 2023 zobrazený vo filme Lifetime s názvom Dievča, ktoré utieklo: Kara Robinsonová, ako aj v dokumentárnom filme s názvom Escaping Captivity: The Kara Robinson Story, ktorý režírovala.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre