in

Kieran Culkin, brat legendárneho Macauley Culkina, sa predstaví vo filme o holokauste „A Real Pain“

Film, jeden z prelomových titulov v prvých dňoch tohtoročného Sundance, kúpil Fox Searchlight hneď po svojej svetovej premiére a nie je ťažké pochopiť prečo. Pôvabná skromnosť obrazu je jeho veľkou cnosťou; je to ľahký film s ťažkým srdcom.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Kieran Culkin Updates (@kieranculkinupdates)

Film „A Real Pain„, štruktúrovaný ako cestopis, sleduje dvoch bratrancov na výlet „po stopách holokaustu“ po súčasnom Poľsku. Výlet je dar, ktorý im odkázala ich nedávno zosnulá babička, ktorá chcela, aby videli krajinu, ktorú pred mnohými desaťročiami opustila.

Zdroj: Julia Sakelli/Pexels

Keď ich však sledujeme, ako sa hádajú a spájajú, keď navštevujú vojnové pamätníky, cintoríny a koncentračný tábor Majdanek, začíname uvažovať, či možno babička skutočne dúfala, že tieto dve duše nájdu spôsob, ako urovnať svoje rozdiely.

Na začiatku sa môže zdať zvláštne vidieť komédiu, ktorá sa odohráva na pozadí takýchto pochmúrnych miest, ale čoskoro sa ukáže, že toto je čiastočne pointa filmu. Ako odchádzajúci a chaotický Benji Kaplan prináša Culkin rovnakú apatiu, akú priniesol do role Romana Roya v seriáli HBO’s Succession.

Ale tam si chcel uškrtiť toho malého hulváta; tu je hneď na začiatku jasné, že Benji v skutočnosti nevie, ako existovať vo svete. „Milujem ho a zároveň nenávidím a chcem ho zabiť a chcem ním byť,“ hovorí jeho bratranec Dave (Eisenberg).

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre