in

Konečne sme sa dočkali! Film Perinbaba a Dva svety bude už čoskoro v kinách, na čo sa môžeme tešiť?

Ako píše portál REWIND, legendárna slovenská rozprávka Perinbaba, ktorá už neodmysliteľne patrí k našim Vianociam, vznikla ešte v roku 1985. Za jej čarom nestojí nik iný ako režisér Juraj Jakubisko, ktorý sa už bohužiaľ premiéry jej pokračovania nedožil. Film Perinbaba a Dva svety je tak jeho posledným režisérskym počinom, čo ho robí ešte výnimočnejším.

Vďaka špeciálnym efektom sa navyše vo filme objavia aj postavy Perinbaby a Zubatej, hoci sú tieto herečky už dávno po smrti.

A ak sa tohto filmu nemôžete dočkať rovnako ako my, v predpremiére si ho budete môcť pozrieť už na Mikuláša.

Hlavnú postavu v tomto filme stvárni obľúbený herec a zabávač Lukáš Frlajs, ktorý si zahrá 14-ročného syna pôvodného páru z Perinbaby. 

Obsah: Hlavnou postavou filmu je Lukáš, syn Alžbetky a Jakuba z pôvodnej rozprávky, ktorý sa rozhodne vydať do sveta na skusy. Túži nájsť pravú lásku a šťastie. Na ceste ho chráni a pomáha mu jeho kmotra Perinbaba, zatiaľ čo Zubatá sa mu snaží ublížiť a kladie mu polená pod nohy podobne ako jeho otcovi Jakubovi. Čoskoro sa Lukáš spriatelí s múdrym psíkom Uchom a spoločne sa vydajú na cestu do bájnej krajiny hojnosti, ktorá podľa legendy leží za siedmimi horami a siedmimi morami až na samom konci sveta. Počas svojho putovania sa dostanú do väzenia, zničia aj zachránia veľkú svadbu v meste, v krajine divožienok sa Lukáš zamiluje, spolu pomôžu zachrániť pohyblivé mesto a v kráľovstve, z ktorého zmizli všetky ženy, sa stretnú v súboji s havraními bojovníkmi.

Zaujímavosťou je tiež, že sa tento film natáčal aj na východe Slovenska a na Orave. Vo filme uvidíte zábery z Kežmarku, Gelnice a vo Františkovej hute v Podbieli. V Kežmarku sa natáčala svadba, zatiaľ čo v Gelnici sa nakrúcal pohreb.

V tomto kostole sa navyše natáčala aj pôvodná Perinbaba, a tak táto lokalita prispela k celkovej nostalgii tohto filmu. 

Zdroj   Zdroj    Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre