in

Kourtney Kardashian odhalila, čo robí s materským mliekom, a ľudia sú z toho šokovaní

Na mrazenie materského mlieka sme asi všetci tak nejak zvyknutí. Človek nikdy nevie, kedy sa hodí. Hlavne ak matka vie, že jej dieťa niekto bude musieť postrážiť. Popíjanie tejto tekutiny je však ale úplne iný level. A nehovoríme o popíjaní dieťaťom.

 

Mnoho celebrít sa pri liečbe a omladzovaní obracia na nekonvenčné metódy. Nedávne vyhlásenie Kourtney Kardashian o dojčení však vyvolalo zmiešané reakcie aj medzi jej fanúšikmi. Lekári poskytli odpovede týkajúce sa prijateľnosti jej činov.

V novembri 2023 sa Kourtney Kardashian a Travis Barker stali rodičmi chlapca Rockyho. Odvtedy 45-ročná hviezda televíznych reality šou otvorene hovorí o svojej novej skúsenosti s materstvom. Fanúšikovia sú zvyknutí na jej otvorenosť a milujú ju za to, že úprimne zdieľa svoj osobný život. Jej nedávne priznanie však vyvolalo zmiešané reakcie.

Zdroj: kourtneykardash / Instagram

V úprimnom príbehu na Instagrame, ktorý zdieľala so svojimi miliónmi sledovateľov, Kourtney odhalila svoju prekvapivú taktiku na zmiernenie choroby. Text v jej príspevku znel: „Práve som si dala pohár materského mlieka, pretože mi je zle… dobrú noc!“ Toto odhalenie od hviezdy televíznej reality show spôsobilo, že mnohí pochybovali o účinnosti takéhoto lieku a či má nejakú hodnotu nad rámec obyčajnej kreativity.

Zdroj: kourtneykardash / Instagram

Vo veku 44 rokov jej nie sú cudzie ani kontroverzie. S rodinou, ktorá zahŕňa deti z jej predchádzajúceho vzťahu so Scottom Disickom a jej najnovší prírastok, Rocky Thirteen, narodený v novembri 2023, je často stredobodom pozornosti pre svoju rodinnú dynamiku a rozhodnutia o životnom štýle. Od spoločného spánku so staršími deťmi až po umožnenie jej synovi Reignovi experimentovať s farbou na vlasy, jej rodičovská filozofia často dvíha ľuďom obočie.

Napriek tomu jej rozhodnutie obrátiť sa na materské mlieko pre jeho údajné liečivé vlastnosti pridáva do jej rozhodnutí úplne nový nádych. Materské mlieko, dlho známe pre svoje nutričné výhody pre dojčatá, bolo príležitostne vyhlásené za potenciálny elixír na rôzne choroby aj u dospelých. Vedecké dôkazy podporujúce jeho účinnosť v tomto ohľade sú však ešte stále nedostatočné.

Zdroj: kourtneykardash / Instagram

Pozoruhodná štúdia z roku 2015 objasnila riziká spojené s nákupom materského mlieka online a zdôraznila obavy týkajúce sa bezpečnosti a kontaminácie. Aj keď používanie vlastného materského mlieka eliminuje takéto riziká, nemusí to nevyhnutne potvrdiť prax z lekárskeho hľadiska. Štúdia dospela k záveru, že akékoľvek vnímané výhody konzumácie materského mlieka v dospelosti možno pripísať skôr placebo efektu ako akýmkoľvek liečivým vlastnostiam.

Zdroj: kourtneykardash / Instagram

Dr. Greves ponúka praktické rady pre tých, ktorí hľadajú úľavu od choroby: uprednostnite odpočinok, zostaňte hydratovaní a zvážte voľnopredajné prostriedky na podporu imunity. Zatiaľ čo materské mlieko môže mať pre niektorých sentimentálny alebo kultúrny význam, jeho úloha ako legitímneho terapeutického činidla zostáva nepreukázaná.

ZDROJ

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre