in

Letisko v Maine ponúka svojim návštevníkom vzácnu príležitosť navštíviť Mesiac

Najväčšie letisko v Maine ponúka svojim cestovateľom novú „destináciu“: Mesiac. Portland International Jetport je teraz domovom druhého najväčšieho kúska Mesiaca na Zemi. Dielo je súčasťou novej výstavy s názvom „Fly Me to the Moon“, ktorá bola otvorená pre verejnosť.

Kúsok mesiaca je zapožičaný z Maine Mineral & Gem Museum (MMGM). Spája sa s ním kúsok Marsu, ktorý predstavuje „vzorky najkrajšej doteraz objavenej mimozemskej látky“. Meteorit je oslavovaný pre svoju nápadnú podobnosť s výkrikom Edvarda Muncha, uvádza sa v spoločnom vyhlásení z jetportu a MMGM.

Zdroj: Eclipse Chasers/Pexels

„Sme nadšení, že v Jetporte máme ‚Fly Me to the Moon‘,“ povedal Paul Bradbury, riaditeľ letiska. „Milujeme oslavovanie jedinečných aspektov Maine a MMGM medzi ne určite patrí.“ Darryl Pitt, hudobný manažér z New Yorku, ktorý získal všetky meteority, povedal, že miluje Portland International Jetport a myslel si, že je to vynikajúce miesto na kúsok meteoritu.

Zdroj: ARMAN ALCORDO JR./Pexels

Kúsky Mesiaca a Marsu sú pomerne zriedkavé, povedal Pitt pre Fox News Digital. Je známe, že na Zemi existuje len asi 1300 kg Mesiaca, čo zahŕňa vzorky prinesené späť počas misií Apollo. „Všetko by sa to zmestilo do zadnej časti veľkého SUV,“ povedal Pitt. „A na Zemi je len pol tony vzoriek planéty Mars.“ Meteorit „Fly Me to the Moon“ bude vystavený počas nasledujúcich piatich rokov.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre