in

Ľudia si vo filme Leave The World Behind všimli hneď niekoľko detailov. Skrýva sa tu viac metafor, než by ste si mysleli

Film Nech svět světem (Leave the World Behind) vyšiel v roku 2023, no doteraz sa ľudia delia o postrehy z neho. Film hovorí príbeh o tom, ako sa rodinný výlet do luxusného prenajatého domu zmení na zlovestný, keď kybernetický útok vyradí ich zariadenia a pred ich dverami sa objavia dvaja cudzinci.

Znie to možno nekomplikovane, no keď sa zameriate na detaily, zistíte, že tento film v sebe skrýva oveľa viac, než sa na prvý pohľad zdalo. Aspoň podľa týchto pozorných divákov. 

Zdroj: Reddit/EclipseEpidemic

Čo znamená bunker

Vo filme Leave The World Behind vyrába bunker spoločnosť Commodus Survival Shelters. Commodus bol rímsky cisár, ktorého vláda vo všeobecnosti znamená koniec zlatého veku mieru v Rímskej ríši. Jeho smrť sa všeobecne považuje za koniec rímskeho mieru a prosperity (Pax Romana) a začiatok dramatického úpadku ríše.

Dalo by sa tak tvrdiť, že jadrový bunker objavený v pivnici v závere filmu symbolizuje skutočný, nezvratný pád americkej moci a že predstavuje to, čo sa stane posledným pozostatkom americkej prosperity v novej ére amerického kolapsu.

Zdroj: Reddit/Sad_Bat_9059

Maľba chaosu

Vo filme sa veľká maľba na stene v priebehu filmu mení, čo symbolizuje narastajúci chaos a neporiadok, zatiaľ čo meniaca sa nástenná maľba v spálni predstavuje blížiace sa nebezpečenstvo, ktoré postavy zažívajú, a to, ako sa tým nechávajú ohromiť a začína to byť na nich príliš.

Zdroj: Reddit/Sad_Bat_9059

Zdroj Zdroj Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre